Skip to content Skip to footer

Jak spieniężyć złom metali szlachetnych

Zniszczone łańcuszki, pierścionki bez oczek, których nie opłaca się naprawiać, ale również pojedyncze kolczyki to zaledwie kilka przykładów cennych przedmiotów, które jako biżuterię można znaleźć w wielu polskich domach. Przy biżuterii warto rozważyć inwestycję w jej naprawę, choć koszt takiej naprawy może być wyższy niż wartość łańcuszka czy naprawianego pierścionka. Najlepszym zatem sposobem na „pozbycie się” złomu metali szlachetnych będzie jego sprzedaż.

Gdzie szukać nabywców metali szlachetnych


Biżuterię złotą, srebrną oraz platynową można spróbować sprzedać w salonach jubilerskich oraz w specjalnych punktach, które skupują złom metali szlachetnych. Często takie punkty działają przy lombardach, co umożliwia spieniężenie posiadanej biżuterii czy zniszczonych przedmiotów wykonanych ze szlachetnych kruszców. W internecie można również znaleźć oferty firm, które skupują złom metali szlachetnych z myślą o jego dalszej przeróbce. W przypadku różnych mennic oprócz biżuterii do przedmiotów wykonanych z metali szlachetnych, które można szybko spieniężyć, zalicza się również sztabki złota o wadze minimalnej równej 1 g (także o najniższej próbie 583), złoto i srebro użytkowe, a nawet monety kolekcjonerskie i bulionowe. Na śląsku jednym z największych nabywców metali szlachetnych jest http://www.stellmet.pl/oferta,6,zlom_metali_szlachetnych_i_rzadkich

Skup złomu metali szlachetnych online


Najwięcej możliwości pod względem sprzedaży złomu metali szlachetnych oferują firmy działające w internecie, których oferta obejmuje zarówno wstępną wycenę, jak i możliwość zlecenia odbioru bezpośrednio u sprzedającego lub też z możliwością zlecenia wysyłki na koszt kupującego. W tym przypadku wstępna wycena może być dokonana przez dział obsługi klienta, który wyceni ją telefonicznie lub mailowo na podstawie przekazanych informacji. Dokładna wycena jest przeprowadzona po zważeniu oraz określeniu stanu złomu i jego analizie pod kątem jakościowym. Taka wycena może być przeprowadzona u sprzedającego lub też jest wykonywana po otrzymaniu sprzedawanego złomu metali szlachetnych kupującemu. Zamknięciem transakcji jest zlecenie płatności za otrzymany złom.