Skip to content Skip to footer

Systemy mocowania paneli fotowoltaicznych. Charakterystyka i opis systemów

W przypadku systemów mocowania paneli fotowoltaicznych ważne jest spełnienie kilku najistotniejszych czynników, decydujących o końcowym sukcesie montażu. Instalacja paneli wykorzystujących odnawialne źródła energii powinna być przede wszystkim bezpieczna. Chodzi o zapewnienie odpowiedniej stabilności konstrukcji, wykorzystanie dobrych surowców konstrukcyjnych odpornych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Systemy mocowania paneli fotowoltaicznych i warunki konieczne do spełnienia

Mocowanie musi być odporne na silny wiatr, grad, deszcz i zalegający śnieg. Systemy mocowania paneli fotowoltaicznych powinny wykorzystywać innowacyjne technologie instalacyjne, dzięki którym możliwe będzie ich łatwe i proste zamontowanie oraz wymianę konkretnych części w przypadku uszkodzenia. Decydując się na konstrukcje fotowoltaiczne warto zwrócić uwagę na doświadczenie firmy oferującej usługi z zakresu montażu i obsługi tych paneli. Korzystanie z firmy z tradycjami, nieposzlakowaną opinią i profesjonalną kadrą umożliwi uzyskanie zadowalającego efektu końcowego.

Szybkość i uniwersalność instalacji. Korzyści płynące z systemów instalacyjnych paneli

Systemy mocowania paneli fotowoltaicznych powinny być nie tylko odporne i solidnie wykonane, ale musi je cechować szybkość instalacji.To szczególnie ważne w przypadku konieczności zainstalowania dziesiątek lub setek konstrukcji na jednej posesji. Zbyt długi czas oczekiwania na końcowy rezultat byłby czynnikiem skutecznie zniechęcającym potencjalnego użytkownika. Systemy mocowania paneli fotowoltaicznych mogą być także wspierane poprzez profesjonalne wyliczenia narzędzi projektowych.

Bez projektu ani rusz. Profesjonalne podejście do montażu paneli fotowoltaicznych

Rozwiązanie projektowe istotne jest w przypadku problematycznych konstrukcji, np. na nierównych dachach. Narzędzia pozwalają wyliczyć odpowiednie wymiary i dopasować rozmieszczenie paneli do preferencji użytkownika, z zachowaniem bezpieczeństwa montażu. Umożliwia to osiągnięcie zadowalającego efektu końcowego, przy spełnieniu wszystkich warunków dotyczących bezpieczeństwa użytkowania. Panele muszą być zamontowane w sposób solidny i trwały, dlatego ważne jest wykorzystanie najlepszych systemów instalacyjnych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Energy