Skip to content Skip to footer

Dodaj lekkości do swojego loftu!

Styl loftowy z powodzeniem zagościł w naszych domach, z wieloma z nas czerpiącymi inspiracje z dziewiętnastowiecznych fabryk znanych z „Ziemi Obiecanej”. Jak sprawić, aby loftowe wnętrze było jasne i przytulne? Rozważ zainstalowanie pełnych industrialnego uroku ścianek szklanych loftowych.

Ścianki szklane loftowe a doświetlenie mieszkania

Podobnie jak cieszymy się, kiedy na zewnątrz jest słonecznie, tak bardzo lubimy jasne, dobrze doświetlone wnętrza. Niemniej jednak, nie każdy ma możliwość wyboru mieszkania z oknami skierowanymi na nasłonecznioną, południową stronę budynku lub kamienicy. Również przy budowie domu nie zawsze decydujemy się na duże okna.

Z czasem, brak światła może stać się dość uciążliwy, a tradycyjne ściany z cegieł czy karton-gipsu mogą dodatkowo ograniczać dostęp do światła.

Warto więc przemyśleć zamontowanie ścianek szklanych loftowych. Pełnią one funkcję zwykłych ścian, ale lepiej dystrybuują światło w naszych pomieszczeniach. Co więcej, stanowią one oryginalny element dekoracyjny w modnym, industrialnym stylu.

Przestrzeń otwarta dzięki przeszkleniom

Jeżeli dysponujemy dużą, przestronną powierzchnią, warto zastanowić się, czy lepiej pozostawić ją otwartą, czy wydzielić z niej kilka mniejszych pomieszczeń. Z jednej strony otwarta przestrzeń jest bardzo przyjemna i zapewnia komfort mieszkania. Z drugiej jednak strony, czasami po prostu potrzebujemy wyodrębnić pewne strefy, na przykład kuchnię, z której zapachy nie będą przedostawały się do salonu, wyciszony gabinet do pracy czy dodatkową sypialnię dla gości.

Ścianki szklane loftowe to rozwiązanie, które pozwala nam uniknąć kompromisu pomiędzy budową ścian z kartonu gipsu a utratą przestrzeni w domu. Wstawienie szklanych ścian pozwala wydzielić miejsce na dodatkowe, zamykane pomieszczenia, nie ograniczając przy tym dostępnego miejsca, tworząc spójną strefę.

Przeszklenia z loftowych ścianek z transparentnymi drzwiami nie skutkują utratą przestrzeni. Nadal będziemy mieć poczucie komfortu, jednocześnie zyskując dodatkowe zamykane pomieszczenia.

Ścianki szklane loftowe to praktyczne i estetyczne rozwiązanie. Pomogą nam sensownie zagospodarować przestrzeń i staną się atrakcyjnym, designerskim elementem aranżacji wnętrza.