Skip to content Skip to footer

Cechy drzwi tarasowych przesuwnych

Wybór odpowiednich drzwi tarasowych powinien być przemyślaną decyzją, ponieważ jest to inwestycja na wiele lat. Decyzja odnośnie konkretnego typu może wydawać się bardzo łatwa, lecz jest zupełnie inaczej. Mimo że na rynku proponowane są przez producentów dwa rodzaje drzwi tarasowych, to warto dokładnie zastanowić się, czego tak naprawdę się chce w swoim domu.

Moc zalet drzwi tarasowych przesuwnych

Drzwi tarasowe przesuwne są bardzo dobrym wyborem. Dzięki nim nie trzeba zaplanować sobie miejsca na otwierane tradycyjne wrota. Bez problemu przy samej szybie może zostać ułożone coś stałego, ponieważ i tak nie będzie przeszkadzało to w codziennym użytkowaniu.

Drzwi tarasowe przesuwne nie będą również wymagać przesuwania firanek w momencie, kiedy będzie chciało otworzyć się je na oścież. Korzyść zauważy się także w trakcie przeciągów, które przy tradycyjnych drzwiach nieustannie przymykały otwarte wrota. Nie będzie zatem już konieczności podstawiania cięższych przedmiotów do zabezpieczenia przed samoistnym zamykaniem drzwi tarasowych.

Jaki materiał drzwi tarasowych wybrać?

Najtańszym wariantem będą drzwi wykonane z PVC. Popularny plastik może jednak z czasem żółknąć, co przyczyni się do nieestetycznego wyglądu. Są jednak sposoby na uniknięcie tego. Producenci proponują swoje produkty ze specjalną okleiną, która przykładowo może imitować prawdziwe drewno.

Droższym wariantem będą drzwi drewniane oraz aluminiowe. W tym przypadku nie ma co obawiać się odbarwień wywołanych przez upływ czasu i warunki atmosferyczne. Będą na pewno o wiele mniej widoczne. Nie muszą imitować droższych materiałów, więc będą w pełni naturalnie wyglądać.

Dwa typy drzwi tarasowych przesuwnych

Dostępnymi na rynku drzwiami tarasowymi przesuwnymi są PSK oraz HST. Pierwsze są tańszym wariantem. Przesuwana część posiada klamkę, którą po przekręceniu należy dźwignąć, aby umożliwić otwieranie. Potrzeba zatem większego wysiłku, który jest jednak do wytrzymania.

Droższe są drzwi tarasowe przesuwne typu HST. Cechuje je o wiele większa prostota otwierania. Nie wymagają wkładania zbyt dużego wysiłku, a na pewno mniejszego od drzwi typu PSK. Ich budowę cechuje to, że przesuwane drzwi, a część stała znajdują się na dwóch odrębnych prowadnicach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.