Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto jest zdecydować się na okna drewniano- aluminiowe?

Wybór okien zawsze nie jest wyborem prostym i łatwym. W ofercie wielu producentów mamy okna PCV, drewniane i aluminiowe. Każdy ich rodzaj ma swoje określone wady i zalety. Jedne ładnie wyglądają, inne są bardziej szczelne a jeszcze inny rodzaj okien ma niski stopień przepuszczalności ciepła. Dlatego doskonałym wyborem mogą się okazać okna drewniano-aluminiowe.

Dwojaka jakość

Okna drewniano-aluminiowe mają dwojaką jakość. Trochę drewno, trochę aluminium i mamy, w tym przypadku, połączenie dwóch materiałów. Producenci okien połączyli drewno, które daje nam klientom ładny wygląd okien, jest materiałem „oddychającym” oraz ma duże właściwości izolacyjne z aluminium.

Aluminium w tym „małżeństwie” chroni drewno, niejako je impregnuje, zabezpiecza, daje oknom wytrzymałość, szczelność i dużą odporność na szkodliwe warunki atmosferyczne.

Przez ten fakt okna drewniano-aluminiowe są mocne i trwałe i nic nie staje im na przeszkodzie by były oknami ładnymi, ulubionymi przez amatorów drewna. Instalowanie ich we wnętrzach daje dużo zalet i zaznaczyć trzeba, że są to okna energooszczędne.

Bezpieczeństwo

Tego typu okna dają również ogromne bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Ich trwała i mocna konstrukcja sprawia, że są to okna wytrzymałe, ale także bardzo łatwe i proste w obsłudze. Okna są szklone dwiema szybami lub nawet trzema co sprawia, że są to okna akustyczne oraz utrzymujące ciepło we wnętrzach.

Tego typu ramy okienne są trudne do sforsowania przez niechcianych gości a ponadto można jeszcze zwiększyć bezpieczeństwo stosując w nich antywłamaniowe okucia.

Klasyczne, retro czy nowoczesne

Producenci, wychodząc naprzeciw swoim klientom, proponują okna w każdym stylu i o każdym rodzaju. Dlatego każdy inwestor znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Okna można idealnie dopasować zarówno do elewacji ścian budynku jak i do wnętrza danego pomieszczenia. Wybór jest tak duży, że znaleźć można okna w każdym stylu. Od klasycznych po retro aż do nowoczesnych. Okienne profile mają kształty okrągłe, półokrągłe, stylizowane na stare i postarzane.

Wszystko zależne jest od danych profili. Dlatego też są one produkowane w różnych stylach i mają różne swoje kształty. Przez co są minimalistyczne lub potrafią być bardzo ozdobne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.