Skip to content Skip to footer

Gdzie kupować krzesła i stoły?

Meble takie jak krzesła i stoły to podstawa wyposażenia nie tylko w domach mieszkalnych, ale także w ilu innych miejscach. Krzesła na przykład niezbędne są we wszelkiego rodzaju poczekalniach, gabinetach, salach wykładowych i konferencyjnych, biurach. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że wszędzie tam gdzie ludzie spędzają nieco więcej czasu, potrzebne są również krzesła. To samo dotyczy stołów – jednego z najbardziej uniwersalnych mebli. Gdzie kupować stoły i krzesła?

Tradycyjne sklepy meblarskie

Kupowanie krzeseł i stołów w tradycyjnych, stacjonarnych sklepach meblarskich ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim ma się tu możliwość bezpośredniej oceny mebli, których zakup się planuje. Jeśli chodzi na przykład o krzesła sklep pozwoli na dokładne obejrzenie mebli, wypróbowanie ich, poczucie faktury i tego jakie odczucia daje obicie. Nawet najlepsze zdjęcia w sklepie internetowym tego nie dają.

Tradycyjny sklep z krzesłami i stołami nie będzie natomiast miał zbyt wielkiego – w porównaniu ze sklepami internetowymi – wyboru mebli. Aby obejrzeć coś innego trzeba będzie udać się do kolejnego, nieraz dość odległego salonu.

Sklep z krzesłami i stołami online

W kwestii takiej, jak stoły i krzesła sklep internetowy daje bardzo duże możliwości. Przede wszystkim możliwe jest przejrzenie w krótkim czasie bardzo dużej ilości oferowanych mebli. Jeżeli dany sklep nie będzie miał poszukiwanych wzorów, przejście do następnego potrwa tylko chwilę.

Niektórzy obawiają się o zgodność towaru, który się finalnie dostaje z ofertą sklepu – przede wszystkim z fotografiami. Warto zaznaczyć, że sklepy internetowe mają obowiązek przyjęcia zwrotu towaru w terminie do dziesięciu dni od zakupu, niezależnie od przyczyny. Sklep pokryje jednak koszty przesyłki jedynie w przypadku, gdy zwrot nastąpi z jego winy.

Krzesła i stoły prosto od producenta – czy to się opłaca?

Wielu klientów decyduje się na obejście sklepu i zakup mebli bezpośrednio od producenta. Takie rozwiązanie stwarza możliwość dopasowania mebli do swoich potrzeb i uzyskania dokładnie tego co jest potrzebne. Koszta zakupu mebli od producenta mogą być znacząco niższe od kosztów mebli z salonu i niewiele niższe od mebli ze sklepu internetowego.