Skip to content Skip to footer

Na co zwracać uwagę podczas wyboru firmy remontowej?

Remont domu czy mieszkania dla wielu osób okazuje się być poważnym problemem i nie chodzi tu tylko o kwestie finansowe. Wyżej wspomniane utrudnienia są wynikiem tego, że niełatwo uświadczyć wykwalifikowanych fachowców, którym można w stu procentach zaufać. Jednak nie oznacza to, że takowych nie ma, a żeby ich znaleźć wystarczy przestrzegać kilku ważnych kwestii.

Gdzie szukać dobrej firmy remontowej?

Otóż przede wszystkim wśród znajomych. Każdy z nas na pewno posiada w swoim otoczeniu osoby, które etap remontu mają już za sobą. W związku z tym warto poprosić o namiary na daną firmę, ponieważ korzystając z usług kogoś sprawdzonego mamy pewność, że wszystko zostanie wykonane tak jak należy.

Problem pojawia się jednak w sytuacji, kiedy nasi znajomi lub krewni mają złe doświadczenia związane z remontem. W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak rozpoczęcie samodzielnych poszukiwań. Zdecydowana większość wykorzysta w tym celu Internet. Niektóre firmy reklamują się także w gazetach czy na tablicach ogłoszeń i przystankach, w związku z czym można próbować i w ten sposób.

Co jest ważne podczas podejmowania współpracy z firmą remontową?

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy dana firma działa legalnie. W jaki sposób tego dokonać? Wystarczy wpisać NIP firmy w wyszukiwarce CEIDG lub wyszukiwarce KRS jeżeli jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Pamiętajmy o tym, aby nie wchodzić we współpracę z osobami prywatnymi, które świadczą swoje usługi nieoficjalnie. Dlaczego nie warto tego robić? Przede wszystkim dlatego, że trudniej nam będzie dochodzić swoich praw w sytuacji, kiedy usługa nie zostanie należycie wykonana.

Ponadto pamiętajmy również o tym, aby bezwzględnie podpisać umowę ze zleceniobiorcą oraz przed jej podpisaniem dokładnie zapoznać się z jej zapisami. Nigdy nie podpisujmy niczego „w ciemno”, ponieważ może się to dla nas zakończyć dużymi problemami.

Czym powinna charakteryzować się profesjonalna firma remontowa?

Poza tak oczywistymi kwestiami jak wykwalifikowana kadra pracownicza ważnym jest również dbałość o estetykę wykonania oraz o zapewnienie porządku w pomieszczeniu, które jest remontowane. Pamiętajmy o tym, aby zwrócić szczególną uwagę na to, czy wybrana przez nas firma zabezpiecza odpowiednio różnorodne elementy wyposażenia wnętrza, które mogłyby ulec zniszczeniu w trakcie remontu. Profesjonalne firmy jak choćby https://www.awconstruction.pl z całą pewnością o to zadbają.

Jeżeli jednak nie mamy pewności co do rzetelności firmy remontowej, warto na początku poświęcić trochę czasu na weryfikowanie jej pracy .