Skip to content Skip to footer

Nowoczesne oczyszczanie ścieków

Oczyszczanie ścieków jest bardzo istotną kwestią. Nie dopełnienie tego obowiązku może skutkować nie tylko karami i grzywnami, ale także być szkodą dla środowiska, o które powinniśmy wszyscy dbać. Jest to więc kluczowe żeby zastosować rozwiązania, które są ekologiczne i pozwalają zadbać o kwestie oczyszczania ścieków nawet tam, gdzie nie możliwe jest podłączenie tradycyjnej kanalizacji. Pomoże nam w tym firma https://oczyszczalnie-metalbud.pl/.

Separatory, najlepsze do warsztatów

Separatory to urządzenia, które pozwalają oddzielić substancję oleiste i ropopochodne od ścieków. Nadają się więc świetnie do takich firm jak warsztaty samochodowe i myjnie samochodowe. To za ich pomocą bowiem oddzielimy wszelkie substancję nierozpuszczalne w wodzie od ścieków kanalizacyjnych.

Separatory mogą być zamontowane w formie zbiorników, a także znajdować się w jezdni lub podłożu. Dzięki temu w przypadku np myjni, nawet to co spływa z podłoża jest skrupulatnie oddzielane.

Oczyszczanie pojedynczych gospodarstw i całych osiedli

Dla pojedynczych gospodarstw i osiedli, a także wiosek gdzie często niemożliwe jest podłączenie tradycyjnej kanalizacji możemy zastosować ekologiczne alternatywy.

Możemy wybrać rozwiązanie, które jest systemem i każde z nich będzie lepsze do innych powierzchni. https://oczyszczalnie-metalbud.pl//, dobierze dla nas najlepszą z opcji, która będzie skuteczna i jak najbardziej właściwa. Mamy do wyboru oczyszczanie Topas, Flaxidiblok, i Monoblok. Każda z opcji będzie lepsza do czegoś innego, bo jedne lepiej sprawdzają się do pojedynczych gospodarstw, a inne zdecydowanie do oczyszczania ścieków całego osiedla.

Pompy tlenowe

Żeby ścieki zostały dobrze oczyszczone, to potrzebują tlenu. Pompy tutaj sprawdzą się najlepiej i w Metalbud możemy się w nie zaopatrzyć. Dzięki temu z pewnością oczyścimy ścieki nie tylko w oczyszczalni wód, ale także w wielu innych miejscach. Otrzymamy także fachowe porady w zakresie jaka pompa będzie najlepsza i ile tlenu będziemy potrzebować żeby wszystko właściwie oczyścić.

Pompy tlenowe mają też inne zastosowanie, a mianowicie możemy za ich pomocą oczyścić także wodę w wielkich akwenach wodnych czy różnego rodzaju zbiornikach takich jak oczka wodne. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy być pewni, że woda w naszych wodnych zbiornikach będzie poprzez tlen systematycznie oczyszczana. W innym przypadku nie byłoby to możliwe i zazwyczaj kończy się to nieprzyjemnym zapachem związanym z gniciem stojącej wody. Lepiej do takiej sytuacji nie dopuszczać.