Skip to content Skip to footer

Nowoczesne sposoby relaksu i uzdrawiania oparte na tradycyjnych metodach

Kiedy wracamy do domu zmarznięci po godzinie stania w korkach i ośmiu godzinach męczącej pracy fizycznej lub umysłowej, czasem marzy nam się takie miejsce, w którym można szybko zregenerować siły, by móc się cieszyć dobrze rozpoczętym wolnym wieczorem – i oto możemy mieć własną saunę ogrodową!

Sauna do ogrodu dla ciała

Sauna do ogrodu powoduje wydzielanie gorącej pary wodnej, która bardzo szybko podnosi temperaturę ciała i przyspiesza pocenie. Pocąc się, wydalamy nadmiar wody i elektrolitów zgromadzonych w organizmie, ale też i szkodliwych toksyn! Przyspieszamy krążenie krwi, nasze serce bije szybciej, organy pracują efektywniej, a skóra jest doskonale pobudzona i staje się jędrniejsza. Jeśli po wyjściu z sauny zafundujemy sobie hartowanie pod chłodną wodą, można zyskać też efekt wzmocnienia układu immunologicznego i po prostu rzadziej chorować! Finowie, którzy często korzystają z sauny, nie narzekają na silne mrozy czy długie pobyty na zewnątrz w lżejszych ubraniach, gdyż są świetnie zahartowani!

Sauna dla ducha!

Mało kto zdaje sobie sprawę, ale w saunie można też dokonać oczyszczenia swojej psychiki. Po męczącym dniu najchętniej jesteśmy bardzo wyczerpani fizycznie – nie mamy siły na jakiekolwiek działania czy sport. Jesteśmy również psychicznie w nienajlepszej kondycji – marzymy, aby uciec, odgrodzić się od reszty świata i choć przez pół godziny móc napawać się samotnością. Sauna do ogrodu może być doskonałym sposobem na urządzenie sobie takiej właśnie samotni. Pozwala odciąć się od innych, ale w razie potrzeby – zaprosić bliskich do wspólnego celebrowania tej przyjemności. Randki w saunie, czy regenerowanie sił po całonocnej imprezie z przyjaciółmi, mogą być świetna okazją do zacieśniania więzi towarzyskich!

Co daje Ci posiadanie sauny?

Mając własną saunę w ogrodzie, możesz korzystać z niej, oczywiście w granicach rozsądku, kiedy i jak długo chcesz, bez opłat. Możesz też zapraszać do niej przyjaciół. Przede wszystkim zyskuje na tym Twoje ciało, któremu oferujesz witalność, jędrniejszy wygląd i podwyższoną odporność. Możesz także w saunie uspokoić się, przemyśleć kilka ważnych spraw – tak czy siak, wyjdziesz z niej z pewnością zrelaksowany, pełen energii i ochoty na to, aby zrobić jeszcze dziś coś dobrego!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw