Skip to content Skip to footer

Nowoczesne wiercenie otworów w betonie

Wycinanie oraz wiercenie otworów w betonie, żelbetonie, kamieniu, cegle i innych twardych materiałach budowlanych odbywa się przy okazji przeprowadzania wielu prac budowlanych. Najlepsze efekty przynosi wiercenie bezudarowe, które pozwala na wykonanie całej pracy w sprawny, szybki i czysty sposób. Wiercenie otworów w betonie wykonać można w poziomie, pionie oraz pod każdym innym dowolnym kątem.

Nieograniczone możliwości wiercenia w betonie

Nowoczesna technologia wiercenia otworów w betonie pozwala na uzyskanie precyzyjnych otworów nawet w wyjątkowo twardym materiale budowlanym. Przy użyciu techniki diamentowej prace mogą być realizowane w betonowych ścianach, wylewkach żelbetonowych czy wylewanych stropach betonowych. Wiercenie otworów w betonie odbywa się bezudarowo i bezpyłowo, na mokro. Dzięki temu może być stosowane nawet w pomieszczeniach mieszkań oraz innego rodzaju zamieszkałych przestrzeniach.

Zalety techniki diamentowej

Wiercenie otworów w betonie ma niezauważalny wpływ na nienaruszalność konstrukcji każdego obiektu z obrabianymi elementami. Zaletą techniki diamentowej jest brak drgań, co w dużym stopniu zapobiega występowaniu pęknięć struktury materiału, Wykonywanie wiercenia otworów w betonie przy użyciu tej techniki jest również mniej hałaśliwe Otwory zrealizowane za pomocą techniki diamentowej znajdują swoje zastosowanie podczas wykonywania instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych, elektrycznych oraz grzewczych, a także do pobierania próbek materiału.