Przepompownie przydomowe montowane są zwykle w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Jest to również dobry wybór w przypadku, gdy dom lub budynek gospodarczy jest nisko osadzony w gruncie. Obszary pagórkowate uniemożliwiają budowę oczyszczalni lub szamba. Wiele osób zastanawia się, jaki jest średni koszty profesjonalnej przepompowni.
System dopasowany do potrzeb
Przepompowania przydomowa musi być przede wszystkim dobrze dopasowana do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa domowego. Każde domostwo ma zupełnie inne wymagania, które uzależnione są od m.in. odległości domu od zbiornika na szambo, wysokości kondygnacji, ilości domowników, a także wielu innych czynników. Z tego względu każdy system jest kompleksowo dopasowywany do oczekiwań klienta.
Budowa przepompowni przydomowej wcale nie musi być droga, o ile tylko znajdziemy przedsiębiorstwo godne zaufania. Najważniejsze jest to, aby nie oszczędzać na jakości. Być może instalacja wykonana ze słabej jakości tworzyw będzie tańsza, jednak jej użytkowanie będzie problematyczne. Najrozsądniej jest zainwestować gotówkę raz, a porządnie.
Prawidłowy dobór mocy
Uczciwe przedsiębiorstwo zajmujące się budową przepompowni w sposób fachowy dopasuje moc urządzenia. Na uwagę zasługuje fakt, że system wcale nie musi być mocny, aby spełniać potrzeby danego gospodarstwa domowego. W przypadku niewielkiej ilości generowanych zanieczyszczeń wystarczające mogą okazać się system o średniej mocy, które są znaczenie tańsze.
Przepompowania o mocy około 1kW sprawdza się w zdecydowanej większości przypadków. Zapewnia ona efektywną, a zarazem niezawodną pracę. Plusem jest również wysoka wydajność. Za taki system należy zapłacić około 7 000 – 10 000 zł. Warto jednak podkreślić, że koszt inwestycji może zwrócić się bardzo szybko (nawet po upływie dwóch lat).
Jakość materiałów
To, z jakich materiałów wykonana jest przepompowania warunkuje jej żywotność oraz odporność na uszkodzenia. Ważne jest to, aby instalacja była solidna i wytrzymała. Musi ona znieść specyficzne warunki pracy. Tworzywa narażone są na uszkodzenia mechaniczne, czy też oddziaływanie czynników chemicznych.
Kluczowe znaczenie ma jakość rur. Standardowym rozwiązaniem są tworzywa sztuczne, które są trwałe, a jednocześnie tanie. Wiele firm umożliwia wykonanie systemu przy użyciu rur wykonanych ze stali kwasoodpornej. Są one droższe, jednak przewyższają swoją jakością pozostałe materiały. Gwarantują one najwyższy stopień szczelności, co również stanowi wielką zaletę.