Skip to content Skip to footer

Recykling surowców – metale kolorowe, rzadki i konstrukcyjne

Recykling surowców różnego rodzaju to coraz prężniej rozwijający się rynek, który pozwala pracującym na nim firmom na zarobienie prawdziwych fortun. Ma to z wiązek ze zmianą podejścia w skali globalnej do gospodarki odpadami, a także z coraz większymi trudnościami w dostarczaniu surowców dla przemysłu. Recykling materiałów syntetycznych i metali pozwala na znalezienie odpowiedzi na coraz bardziej palące problemy.

Recykling metali – metale kolorowe

Coraz istotniejszym dziełem gospodarki w wielu krajach jest recykling różnego rodzaju metali. Recyklingowi podlegają różnego rodzaju surowce, zarówno te bardzo drogie, jaki najtańsze. Cyna skup złomu cena to bardzo popularne obecnie hasło w wyszukiwarkach, biorąc pod uwagę utrzymującą się wysoką cenę tego surowca.

Cena niklu w skupie nie osiąga takich wartości jak to jest w przypadku cyny, aczkolwiek tez jest bardzo opłacalna. W przypadku tak popularnego materiału jak miedzionikiel skup oferuje zazwyczaj niskie ceny. Recykling metali pozwala na powtórne ich wykorzystanie w przemyśle i produkcji wielu urządzeń użytku codziennego. Na przykład w przypadku takiego stopu jak miedzionikiel skup surowca umożliwia na powtórne wykorzystanie go w produkcji popularnych elementów konstrukcyjnych. Cena niklu w skupie może się na przykład przełożyć na możliwość powtórnego go wykorzystania.

Metale konstrukcyjne – niewyczerpany potencjał

Przetapianie takich metali jak żelazo, czy aluminium, czy stali to bardzo intratny interes. Stal, żelazo i aluminium to metale, które są bardzo powszechnie wykorzystywane w budownictwie, ale też produkcji wielu wykorzystywanych na co dzień urządzeń. Istotne jest to zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę ilość odpadów wykonanych z tych materiałów, które są generowane każdego roku, oraz porówna te dane z kosztem ich wydobycia i produkcji.

Metale rzadkie

Wydobycie metali rzadkich jest zazwyczaj bardzo destrukcyjne dla środowiska naturalnego, dlatego recykling ich jest sprawą niezwykle ważną. Wykorzystywane są one w produkcji urządzeń elektronicznych, a więc ilość, która jest zużywana każdego roku jest bardzo duża. Odzyskiwanie metali rzadkich z tego typu urządzeń to dziedzina, która ciągle jeszcze wymaga rozwinięcia.