Skip to content Skip to footer

Rodzaje pościeli bawełnianiej

Rynek oferuje wiele różnorodnych rodzajów pościeli. Zaliczamy do nich pościel bawełnianą , jedwabną, jak i również syntetyczną. Oczywiście rodzajów tych można wymieniać jeszcze sporo, jednak w tym artykule przyjrzymy się bliżej pościeli bawełnianej.

Jakie rodzaje pościeli bawełnianej możemy wyróżnić?

Pościel bawełniana 160×200 dzieli się na pościel wykonaną z bawełny satynowej, bawełny powszechnie zwanej korą, bawełny egipskiej, a także flaneli bawełnianej. W przypadku bawełny satynowej możemy powiedzieć, że jest ona lekka, miła w dotyku i świetnie sprawdza się w sezonie wiosna/lato. Kolejną odmianą bawełny jest kora. Jej karbowana faktura sprawia, że materiał ten zaliczany jest do niegniotących się. Bawełna egipska jest bardzo dobra jakościowo, w związku z czym raz zakupiona, może pełnić swoją rolę przez lata. Ostatnim rodzajem bawełny, jest flanela bawełniana. Lekka i miła w dotyku, idealnie sprawdza się w sezonie jesień/zima. W związku z powyższym, podczas doboru odpowiedniego rodzaju materiału, pościel bawełniana 160×200 powinna być dostosowana do poru roku, podczas której będziemy ją użytkować.

W jakich wymiarach możemy dostać pościel bawełnianą?

Jeżeli chodzi o wymiary pościeli, to występują one w kilku określonych rozmiarach bez względu na to, z jakiego rodzaju materiału powstały.

W związku z powyższym mamy do wyboru pościel bawełnianą o wymiarach 200×220, 180×200, pościel bawełna 160×200, jak i również pościel 140×200. Wymiary te dotyczą oczywiście kołder.

W przypadku poduszek, możemy wyróżnić poszewki o wymiarach 70×80, 50×60, 50×50, 40×40.

Jakie parametry poszewek na poduszki są dobierane w kompletach pościeli?

Tak naprawdę wszystko zależy od producenta danej pościeli, jednak wybierając komplet pościeli bawełnianej 160×200, prawdopodobnie w zestawie otrzymamy poszewki na poduszki o wymiarach 70×80.

Wiele osób decyduje się jednak na to, aby osobno zakupić pościel bawełna 160×200 i osobno do niej poszewki na poduszki. Nie jest to oczywiście złe rozwiązanie, jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że może nam się nie udać dobrać koloru poszewki na poduszkę do reszty pościeli. Dlatego też najlepiej zakupić komplet pościeli bawełnianej 160×200 nawet, jeżeli poszewki na poduszki będą nieco większe.