Skip to content Skip to footer

Rowerowy problem

Ładna pogoda, słońce – w takie jasne, pogodne, wiosenne, letnie tudzież nawet jesienne dni aż chce się wsiąść na rower. Nie tylko poprawiamy sobie w ten sposób nasze zdrowie, lecz również, a może przede wszystkim, naszą sylwetkę. To z kolei przekłada się na nasze samopoczucie. Jest tutaj jednak pewne, wcale nie takie małe ale…

Gdzie zostawić rower?

Otóż przed rowerowym szaleństwem powstrzymuje nas często wcale nie nasze lenistwo czy brak chęci do jakiegokolwiek wysiłku fizycznego, lecz to, że nie bardzo mamy ten rower gdzie zostawić. Ci którzy mają piwnice czy pomieszczenia gospodarcze często decydują się na pozostawienie rowerów tam.

Nie jest to jednakże najlepsze rozwiązanie – w piwnicach panują kiepskie dla roweru warunki a co więcej – nieraz są tam kradzieże. Czasem przed blokiem mamy różne stojaki czy wieszaki na rowery. Jednakże też nie są one częste, a korzystanie z nich naraża nas na utratę naszego jednośladu. A zatem…

Rowerem w domu

Pozostaje już tylko dom albo klatka schodowa. W domu jednakże rowery często po prostu przeszkadzają. Brudzą, potykamy się o nie, niszczą nam ścianę, kiedy co chwila je opieramy o nią.

Możemy spróbować trzymać rower na balkonie, jednak każdy deszcz, zimno, a już na pewno śnieg wpłyną niekorzystnie na stan naszego roweru. Trzymanie go na klatce zaś na pewno nie wzbudzi radości naszych sąsiadów…

Idealne rozwiązanie – wieszak na rower

Na szczęście dzisiaj istnieje doskonałe rozwiązanie naszego problemu – jest to bowiem wieszak na rower. Gdzie kupimy taki wynalazek? Na pewno w każdym sklepie sportowym albo w internecie.

Możemy go zamontować praktycznie w każdym miejscu w domu. Co ważne – postawiony przy pomocy wieszaka rower nie zabrudzi nam ściany, ani nie będzie się co chwila przewracał. Jak wygląda taki wieszak na rower? Bardzo różnie – wszystko zależy od tego, gdzie chcemy zamontować nasz rower.

Rodzaje wieszaków na rower

A zatem przede wszystkim mamy dość standardowy rodzaj wieszaka, który „chwyta” nasz rower za ramę. Sprawdza się on świetnie w przypadku ciężkich, miejskich rowerów, które nie bardzo jak mamy powiesić wyżej czy za jedno koło. Wieszaki na rowery służące do powieszenia za przednie koło, tudzież za pedały w doskonały sposób pomagają nam postawić lekkie, sportowe rowery i zaoszczędzić wiele miejsca.

Jak zatem widać wieszaki na rowery to świetne rozwiązanie w momencie w którym dbamy o rower i nie chcemy wystawiać go na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych tudzież złodziei i jednocześnie kiedy lubimy mieć porządek i ład w domu!

Artykuł powstał we współpracy z firmąCalus-P