Skip to content Skip to footer

Siedzenie ma znaczenie

Wiele czynności w ciągu dnia wykonujemy na siedząco. Nie chodzi tylko o spożywanie posiłków, ale także o codzienne aktywności, jak czytanie, oglądanie telewizji, czy korzystanie z komputera. Trudno również wyobrazić sobie rodzinne uroczystości, czy podejmowanie gości, nawet bez okazji, na stojąco. Przydają się wówczas funkcjonalne kanapy oraz nowoczesne fotele do jadalni czy salonu. Komfort siedzenia jest kwestią priorytetową.

Gdzie siedzi się najlepiej?

Fotel zwyczajowo kojarzy nam się z ciężkim, pluszowym meblem o sporych gabarytach. Tymczasem nawet niepozorne i zgrabne modele mogą być niezwykle wygodne. Nowoczesny fotel do salonu legitymuje się zazwyczaj skromnym i prostym designem. Często upodabnia się do zwykłego krzesła, lecz jest nieco większy. W oczy rzuca się przede wszystkim wydatne siedzisko, które może być wykonane z plastiku lub pokryte zamszem, czy innego rodzaju materiałem. Ten drugi rodzaj foteli zdecydowanie lepiej sprawdza się w chłodniejsze dni i prezentuje się znacznie bardziej elegancko. Fotel nowoczesny do salonu powinien mieć siedzisko o średniej miękkości, by osoba siedząca nie zapadała się w niego i jednocześnie nie odczuwała dyskomfortu, nawet w wyniku długotrwałego użytkowania. Praktyczne meble wyposażone są w zagłówki oraz oparcia boczne na ręce. Obok standardowych foteli na nóżkach, popularne stały się meble na płozach, czy kółkach, które dają możliwość łatwego przemieszczania się, czy przesuwania mebli.

Nowoczesne fotele do jadalni i salonu- obowiązujące trendy

Jedną z królujących obecnie konwencji aranżacyjnych jest stylizowanie mebli na pochodzące z poprzednich epok. Nowoczesny fotel do salonu lub jadalni wykorzystujący klasyczne formy, sprawia, że poszczególne pomieszczenia w naszym domu można nazwać pokojami z duszą. Sięganie do bogatej tradycji jest również wyrazem dobrego smaku właścicieli domu lub mieszkania. Fotel nowoczesny do salonu wcale nie musi w oczywisty sposób pasować do pozostałych mebli, czy elementów wystroju. Dopuszczalny, a nawet pożądany jest bowiem swoisty eklektyzm. Łączenie rozmaitych form, kolorów, czy faktur można uznać za prawdziwy artyzm. Z pewnością jest to nie lada wyzwanie oraz szansa na uruchomienie naszej wyobraźni. Kupując meble, każdy z nas może poczuć się zatem niczym profesjonalny dekorator wnętrz.