Skip to content Skip to footer

Specjalistyczne odmiany drzwi wejściowych

Chcąc jak najlepiej wyposażyć swój budynek mieszkalny, warto wykorzystać w nim elementy wielofunkcyjne, które w tym samym czasie będą w stanie odgrywać kilka ról. Tak właśnie mogą działać drzwi wejściowe aluminiowe.

Standardowe cechy drzwi wejściowych

Drzwi zewnętrzne muszą być przede wszystkim dobrze wykonane. Prawidłowo skonstruowane bez trudu zostaną zamontowane w dowolnym budynku i staną się jego stałym, uzupełniającym go elementem. Odznaczą się wysoką trwałością, dzięki której nie trzeba ich będzie naprawiać czy wymieniać. Bez trudu poradzą sobie nawet z najniebezpieczniejszymi warunkami atmosferycznymi, znosząc doskonale zmiany temperatur czy silne opady.

Dla większości ludzi kluczowa okazuje się także estetyka drzwi zewnętrznych. Skoro stają się one stałą częścią budynków mieszkalnych, muszą idealnie zgrywać się z ich prezencją, subtelnie je dekorując i dostosowując się do wyglądu całej posesji.

Drzwi antywłamaniowe

Niezależnie od tego, czy dom zostanie wyposażony w drzwi wejściowe aluminiowe, czy może jednak te drewniane, mogą one zostać dodatkowo ulepszone. Przy pomocy specjalnych technik tworzy się z nich produkty antywłamaniowe – idealne dla obiektów, których wnętrza wypełnione są wartościowymi przedmiotami. Drzwi antywłamaniowe zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są w budynkach oddanych do użytku publicznego. Stosuje się je w szkołach, obiektach firmowych oraz blokach.

Antywłamaniowe produkty gwarantują maksymalny poziom bezpieczeństwa. Zazwyczaj bowiem włamywacze przedostają się do budynków właśnie przez drzwi lub okna – tak wynika z tworzonych przez policję statystyk. Aby nie dopuścić do takich zajść, czasem wystarczy sięgnąć po drzwi antywłamaniowe. To gwarancja bezpieczeństwa oraz komfortu życia.

Drzwi przeciwpożarowe

Na rynku istnieją także przeciwpożarowe drzwi wejściowe aluminiowe. Montuje się je w budynkach, z których na co dzień korzysta większa ilość osób – przede wszystkim w fabrykach oraz rozmaitych zakładach pracy. Przeciwpożarowe właściwości tych drzwi sprawdzą się również w niektórych domowych pomieszczeniach. Można je wykorzystać w piwnicy, kotłowni lub garażu, aby jeszcze bardziej zabezpieczyć te miejsca przed ewentualnymi pożarami.

Oczywiście cena drzwi przeciwpożarowych potrafi być kilkukrotnie wyższa od tej, jaką należałoby zapłacić za standardowe drzwi. Czasem jednak warto ją zapłacić, aby w ten sposób dodatkowo zabezpieczyć cały budynek oraz korzystające z niego osoby. Jest to szczególnie ważne w przypadku obiektów publicznych.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Internorm