Skip to content Skip to footer

Gdzie sprzedawać metale szlachetne – skup platyny

Wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy, gdzie opłaca się sprzedawać metale szlachetne. Z tego powodu często zawierają niekorzystne dla siebie transakcje, oddając swoje przedmioty znacznie poniżej ich ceny. Zakup metali szlachetnych w celu inwestycyjnym zazwyczaj jest bardzo prosty. Problem może pojawić się przy ich sprzedaży. Podpowiadamy, gdzie sprzedawać platynę i na co uważać przy transakcji, tak aby osiągnąć najkorzystniejszą cenę.

Uważaj na lombardy i salony jubilerskie

Wielu Polaków – zwłaszcza osoby ze starszego pokolenia – przyzwyczajone są do tego, że wszystkie metale szlachetne sprzedaje się w lombardach lub salonach jubilerskich. Oczywiście, jeżeli posiadamy jedynie niedrogą, starą uszkodzoną biżuterię, skierowanie się do tych miejsc będzie dobrym wyborem. Jeżeli jednak posiadamy nowiutkie sztabki inwestycyjne z certyfikatami powinniśmy zachować ostrożność – prawdopodobnie w lombardzie lub salonie jubilerskim zostaną one również potraktowane jako złom platyny. Nie po to przecież inwestujemy, by oddawać nasze sztabki czy monety jako złom metali szlachetnych po znacznie zaniżonej cenie.

Sprzedaż platyny w Internecie?

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się internetowe skupy metali szlachetnych. Często kuszą one bardzo atrakcyjnymi cenami. Wiele osób ma jednak wątpliwości, czy można bezpiecznie z nich korzystać. Wysyłanie metali szlachetnych do mało znanych firm kurierem wydaje się być bardzo ryzykowne.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na rynku funkcjonuje wiele podmiotów i niektóre z nich cieszą się dobrą renomą, inne niekoniecznie. Zanim zdecydujemy się zawrzeć transakcję przez Internet, powinniśmy szczególnie dokładnie sprawdzić firmę, której zamierzamy sprzedać platynę. Nie ryzykujmy transakcji z nowymi firmami, które krótko działają na rynku i nic o nich nie wiadomo. Lepszym pomysłem będzie postawienie na duży skup platyny, o wyrobionej renomie, zbierający pozytywne komentarze od klientów.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że wiele skupów metali szlachetnych prowadzi jednocześnie punkty internetowe i stacjonarne. Dobrym pomysłem może być skorzystanie z takiego właśnie skupu platyny. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z całkiem atrakcyjnej ceny, dodatkowo nasze poczucie bezpieczeństwa wzrośnie.

Porównaj ceny oferowane przez kilka skupów

Częstym błędem, jaki popełniają osoby niezorientowane w rynku platyny, jest sprzedawanie jej w pierwszym miejscu, do którego się trafi. Tak nigdy nie należy robić, nawet jeśli na pierwszy rzut oka zaproponowana cena wydaje nam się atrakcyjna. Zawsze powinniśmy odwiedzić co najmniej kilka punktów i porównać oferowane ceny.

Niestety czasami pracownicy skupów, jeśli tylko wyczują, że mają do czynienia z osobami nieobeznanymi w temacie, starają się to wykorzystać i zaproponować o wiele gorsze warunki. Z tego powodu zanim zdecydujemy się na sprzedaż platyny, warto zgłębić wiedzę na jej temat. W ten sposób będziemy lepiej przygotowani do rozmowy z pracownikami skupu i świadomie podejmiemy decyzję o sprzedaży.

Więcej na stronie ZłomWęglika.pl