Skip to content Skip to footer

Szafy na wymiar – do kuchni i przedpokoju

Szafy na wymiar to doskonałe rozwiązanie, sprawdzą się niemal w całym mieszkaniu, ale szczególnie dobrze w przedpokoju oraz kuchni. Istnieje wiele rozwiązań, które często pozwalają stworzyć meble bliskie ideału. Potrzebna jest jednak wiedza i doświadczenie, dlatego warto korzystać ze sprawdzonych firm, takich jak ASKO Poznań.

Meble stworzone by nie musieć godzić się na kompromis

Częstym problemem przy wyposażeniu mieszkania są nietypowe wymiary przedsionka lub kuchni. W takiej sytuacji bardzo trudno jest tak dopasować meble seryjne, by gdzieś w narożniku nie pozostała dziwna niezagospodarowana przestrzeń. Ratunkiem w takiej sytuacji są meble na wymiar, które można dowolnie dopasowywać.

Ale to nie jedyna zaleta tego typu mebli. Wybierając szafy na ubrania do przedsionka czy te go kuchni można samemu zdecydować: ile potrzeba nam szuflad, jakie wysokie mają być półki, oraz jakie akcesoria ułatwiające utrzymanie porządku mają być w takich meblach zamontowane.

ASKO Poznań korzysta z systemów wielu renomowanych firm. Dzięki temu podczas projektowana można korzystać z takich rozwiązań, które najlepiej spełniają potrzeby klienta. W rezultacie nie ma potrzeby szukania kompromisu, a raczej mebla bliskiego ideału.

Kuchnia idealna

Idealna kuchnia to taka, która jest dopasowana nie tylko do Twoich potrzeb, ale i przyzwyczajeń. Dlatego wymieniając meble kuchenne warto się zastanowić, nad ewentualnymi zmianami, czy faktycznie przyniosą nam dodatkowe korzyści. Zwłaszcza jeśli zmiany mają dotyczyć położenia tak newralgicznych punktów jak lodówka, zlew czy szuflada ze sztućcami.

Odnowienie kuchni to jednak możliwość skorzystania z najbardziej ergonomicznych rozwiązań. Warto tu posłuchać fachowca, który wie jakie standardy zwykle wpływają pozytywnie na wygodę użytkowania. Nie oznacza to, że trzeba za nimi ślepo podążać, lepiej wybrać te, które nam odpowiadają.

Szafa przesuwna w przedpokoju i nie tylko

Szafy przesuwne i wnękowe to bardzo popularne rozwiązanie w przedsionkach. Jest rozwiązanie wygodne, elastyczne i pozwala na ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni. W takiej szafie w schludny i uporządkowany sposób można przechowywać ubrania, buty i o wiele więcej. Możliwość niemal dowolnego ustawienia drążków na ubrania, półek i szuflad we wnętrzu takiej szafy sprawia, że sprawdzając się również zamiast garderoby w sypialni.

Wybierając wyposażenie szafy do przedsionka warto pamiętać, że przestrzeń pod drążkiem na ubrania powinna być odpowiednio duża, by pomieścić zimowe płaszcze. Oprócz tego w takiej szafie warto wygospodarować przestrzeń na torebki i drobne akcesoria ubraniowe-szale czy czapki. Szafa w przedsionku to też dobre miejsce by przechowywać takie sprzęty jak odkurzacz, warto przewidzieć to już na etapie projektowania.