Skip to content Skip to footer

Węgiel i koks w workach dla wygody i czystości

W wielu domach sezon grzewczy rozpoczął się już na dobre. Temperatury już przed końcem lata spadły drastycznie w dół i szczególnie w porze nocnej są bardzo niskie. To oznacza, że osoby mieszkające w domach jednorodzinnych, kamienicach czy innych budynkach niepodłączonych do sieci centralnego ogrzewania już w tym momencie uruchamiają swoje piece. Jednocześnie zaczyna się gorączkowe poszukiwanie składów opału, gdzie można kupić węgiel czy koks. Kupując opał na zimę warto chwilę zastanowić się nad zakupem. Koszty zakupu węgla są wysokie, a zatem dla każdego jest to spory wydatek, a nie zawsze tani opał oznaczać będzie, że na koniec sezonu grzewczego pojawią się oszczędności.

Opał w workach coraz popularniejszy

Wiele osób instaluje w domach nowoczesne kotły i piece, które są bardziej efektywne energetycznie, a zatem wymagają zakupu mniejszej ilości opału na zimę. Wiele z tych urządzeń posiada automatyczne podajniki, a w tych należ stosować rozdrobniony węgiel czy koks. Do takich pieców kupuje się opał zapakowany w worki. Dziś niemal każdy skład węgla sprzedaje więc węgiel czy koks w workach, gdyż coraz większa liczba klientów go nabywa. Worki z opałem są różnej wielkości, ale najczęściej spotykane to 10, 20 czy 25 kilogramów.

Węgiel w workach i jego zalety

Kupowanie opału w workach ma wiele zalet. Przede wszystkim opał taki jest łatwy do transportowania. Można go przewieźć własnym samochodem, bez potrzeby najmowania transportu. Wielkość worków pozwala też na ich ręczne przenoszenie, bez potrzeby używania wózków czy podnośników. Łatwiejsze jest też tym samym dozowanie koksu czy węgla z worków do pieców i kotłów. Opał w workach jest też drobniejszy, a wiele pieców wymaga właśnie takiej grubości opału. Wiele osób kupuje węgiel w workach, ponieważ nie dysponuje wystarczającą powierzchnią do przechowywania większej ilości opału. Dziś niemal w każdym mieście, nawet najmniejszym, jest skład węgla i do tego czynny cały rok i można w dowolnym momencie udać się na zakupy bez potrzeby robienia zapasów. Koniec końców, używanie węgla czy koksu w workach jest też bardziej estetyczne i nie powoduje tyle zabrudzeń w kotłowni, czy piwnicy, gdzie stoi piec.

Gdzie kupować węgiel i koks w workach?

Wiele mówi się o tym, że na rynku wiele jest opału o niskiej jakości, a znaczna jego cześć jest najzwyczajniej w świecie fałszowana. Dlatego warto znaleźć skład węgla o ustalonej renomie, działający długo na rynku i sprawdzony. Jakość opału ma o tyle duże znaczenie, że wpływa na ilość oddawanego ciepła. Wartość energetyczna różni się i czasem warto jest wydać nieco więcej na węgiel, koks czy jakikolwiek inne paliwo, aby nie tylko mieć z niego więcej ciepłą, ale również uniknąć kłopotów z rozpalaniem i paleniem. Może się zdarzyć też tak, odpukać, że niskiej jakości opał spowoduje wydzielanie czadu niebezpiecznego dla zdrowia i życia ludzkiego.

Zapoznaj się z ofertą składu węgla http://www.alpari.com.pl/detal