Skip to content Skip to footer

Z jakiej stali zawiesia łańcuchowe?

Oryginalne zawiesia łańcuchowe od renomowanego producenta są w chwili obecnej najbardziej trwałymi typami zawiesi, dlatego też bez żadnego większego problemu poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami. Aby wybrać wysokiej jakości produkty warto jednak wcześniej dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Czym charakteryzują się łańcuchowe zawiesia?

Tradycyjne zawiesia łańcuchowe wykonane są najczęściej z wysokiej jakości ogniwa stalowego, specjalnego łańcucha nośnego i armatury, która zamocowane jest bezpośrednio na łańcuchu. Godne polecenia są oryginalne zawiesia, które spełniają normę PN-EN 818.

Ze względu na budowę możemy wyróżnić sześć rodzajów zawiesi łańcuchowych. Mowa tutaj oczywiście o zawiesiach w klasie 10 i 12, zawiesiach nierdzewnych, zawiesiach łańcuchowych ocynkowanych oraz popularnych napinaczach łańcuchowych.

Rodzaj stali ma znaczenie

Zawiesia łańcuchowe mogą być wykonane ze stali o różnej wytrzymałości, dlatego też tym bardziej warto zwrócić uwagę na ten element. Jak łatwo się domyślić im wyższy numer klasy, tym oczywiście zdecydowanie większą wytrzymałością cechuje się stal. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że stosując zawiesia z wyższej klasy, można wykonać zawiesia o takich samych wymiarach oraz wadze, jak zawiesia z klasy niższej, które cechują się znacznie większym udźwigiem.

Jeżeli zawiesia łańcuchowe muszą pracować w agresywnych środowiskach to warto postawić na produkty wykonane w całości ze stali nierdzewnej. Zawiesia tego typu można śmiało wykorzystać na przykład w oczyszczalniach ścieków albo różnorodnych zakładach chemicznych.

Jakie rodzaje stali są godne uwagi?

Jak wspomniano powyżej doskonałymi parametrami użytkowymi mogą pochwalić się produkty wykonane w całości ze stali nierdzewnej. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że nie jest to jedyne rozwiązanie. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają zawiesia ze stali węglowej ocynkowanej, które mogą pochwalić się dużą odpornością na działanie agresywnego środowiska.

Jeżeli chodzi o wspomniane powyżej napinacze łańcuchowe, to są to oczywiście niezawodne elementy nośne, które skutecznie zabezpieczają ładunki przed przemieszczaniem się. Tego typu zawiesia wykorzystywana są na szeroką skalę na przykład do zabezpieczania ładunków samochodowych. Ich kluczowym atutem jest atrakcyjna cena i szerokie zastosowanie.

Osoby, które nie wiedzą na jakie zawiesia postawić, powinny zawsze skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście certyfikowane zawiesia, które mogą pochwalić się stosownymi atestami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.