Skip to content Skip to footer

Zastosowanie wierceń w betonie

Zakres zastosowań wierceń w betonie jest bardzo szeroki. W przypadku wierceń wykonywanych techniką diamentową, do najczęstszych działań należy wiercenie otworów przelotowych i przebiciowych, a także przepustów do przeprowadzania różnego rodzaju instalacji. Techniką diamentową wykonuje się również wiercenie w betonie otworów do osadzania zbrojenia lub kotew, otworów wentylacyjnych czy otworów narożnych do cięcia betonu. W ten sposób pobierane są również próbki rdzeniowe. Wiercenie w betonie stosuje się również w celu określenia grubości danego elementu.

Zalety wiercenia w betonie

Wiercenie w betonie przy pomocy techniki diamentowej może być wykonywane w poziomie, pionie i pod każdym, dowolnym kątem. Oprócz wiercenia w betonie, tą samą techniką realizowane jest również wiercenie w innych materiałach, m.in. kamieniu, cegle czy żelbecie. Wiercenie i kucie w betonie przy pomocy techniki diamentowej charakteryzuje się wysoką precyzją oraz dużą szybkością, jednocześnie nie powodując udarów i zapylenia, sprzęt do takich działań można obejrzeć w galerii na stronie http://wierceniebetonu.com/. Wiercenia w betonie przy użyciu techniki diamentowej pozwalają na uzyskanie bardzo precyzyjnych wymiarów każdego wierconego otworu oraz wysoką wydajność pracy. Jednocześnie wiercenie w betonie generuje niski poziom hałasu. Podczas wiercenia w betonie na mokro odnotować można brak zapylenia, udarów czy drgań. Krawędzie każdego odwierconego otworu są gładkie i równe. Wykonywać można również wiercenie w betonie zbrojnym.

Usługi związane z wierceniem w betonie

Średnica oferowanych wierceń w betonie może sięgać do kilkuset milimetrów, a głębokość do nawet kilku metrów. Zazwyczaj w celu wiercenia w betonie mobilizowanych jest kilka kompletnie wyposażonych brygad roboczych, które posiadają duży zapas wierteł koronowych, gotowych do pracy na średnicach każdego typu. Wiercenie w betonie może być wykonane bez zakotwienia statywu oraz z wykorzystaniem podstawy podciśnieniowej. Wiercenie w betonie na wysokościach wymaga stosowania podestów i rusztowań, a często również dodatkowego zasilania. Oprócz standardowych narzędzi i urządzeń przeznaczonych do wiercenia w betonie oraz cięcia betonu, stosowane są również dodatkowe agregaty prądotwórcze, pompy, rusztowania, zbiorniki na wodę i urządzenia do odsysania jej. Na betonie wykonuje się również innego typu usługi, m.in. cięcie betonu. W tym celu również stosuje się technikę diamentową, która realizowana jest zarówno na małych budowach, jak i na dużych placach budów obiektów przemysłowych, galerii handlowych czy osiedli mieszkaniowych.