Skip to content Skip to footer

Zawiesia – jakie wybrać?

Zawiesia dzielą się na różne kategorie. Najpopularniejszymi są łańcuchowe, które cechują się solidnym wykończeniem i trwałością. W czasie budowy konstrukcja powinna być sprawdzona przez odpowiednie osoby.

Jakie zawiesia należy wybrać, aby były solidne?

Podczas budowy zawiesia łańcuchowego ważne jest to, aby każdy element był ocynkowany w odpowiedni sposób. Kwestia ta jest niezwykle istotna. Cynkowanie ogniowe powinno przebiegać pod kontrolą osoby profesjonalnej i doświadczonej w tymże temacie.

Czasami mogą wystąpić niekorzystne warunki pracy. Przy czym warto wspomnieć o tym, że zarówno łańcuchy, jak i części nie mogą być używane w warunkach alkalicznych. Są one bowiem niezbyt bezpieczne. Właśnie dlatego kontrola jest tutaj istotna. Powinno sprawdzać się każdą, nawet najmniejszą część.

Zawiesia z wysokiej jakości materiałów – ich główne zalety

Konserwacja również ma tutaj ogromne znaczenie. Musi być ona wykonywana przynajmniej raz w roku – jest to naprawdę bardzo ważne i należy o tym pamiętać. Przeciążone zawiesia łańcuchowe muszą być wycofane z eksploatacji, gdyż mogą stanowić niebezpieczeństwo. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, koniecznością będzie wymiana tego produktu. To samo tyczy się oczywiście innych części.

Oprócz tego, warto sprawdzić jak działają zatrzaski oraz wyzwalacze. Jeśli dana część wymaga zamienienia, koniecznie trzeba skorzystać z części zamiennych. Zużycie łańcucha oraz innych części w żadnym miejscu nie powinno przekraczać dziesięciu procent.

Jak łączyć zawiesia łańcuchowe z innymi elementami?

Istnieje wiele sposób na łączenie zawiesia łańcuchowego. Jest on przede wszystkim mocowany do ładunku lub innych, ważnych elementów, dzięki kształtek końcowych. Moment łączenia jest dość istotny, więc warto się skupić na tej czynności. Łańcuch nie może być skręcony, gdyż w takiej sytuacji nie przymocuje się go w odpowiedni sposób. Warto zastosować ochronę krawędzi.

Jak widać – cały proces montowania zawiesi jest dość skomplikowany i z całą pewnością nie każda osoba będzie mogła to wykonać. Zawiesia łańcuchowe powinny być przeprowadzone pod ładunkiem, ponieważ wtedy utworzy się pętla zaciskowa. Ważne jest także to, aby łańcuch ułożył się pod naturalnym kątem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho