Skip to content Skip to footer

Zwiększ efektywność sprzątania

Prowadząc firmę sprzątającą, należy zadbać o wyposażenie się w maszyny, sprzęt, chemię i akcesoria, jak różnorodne czyściwa, kosze czy też worki na śmieci. Będąc odpowiednio wyposażoną firmą jesteśmy w stanie wykonywać zlecenia w sposób efektywny i higieniczny zarówno w budynkach mało, jak i wielkopowierzchniowych.

Chemia

W zależności od wykonywanych zleceń firma sprzątająca powinna posiadać odpowiednie środki, jak sanitary służące do czyszczenia łazienek i pojawiających się tam uporczywych zabrudzeń. Zakupić je możemy na stronie http://mopy-ceg.pl/, gdzie są dostępne w formie płynów oraz żeli.

Oprócz sanitarów należy wyposażyć się w odpowiedniej jakości środki do podłóg, mebli, szyb, czy też w chemię, która najlepiej sprawdzi się do czyszczenia lokali gastronomicznych jak specjalistyczna chemia do czyszczenia oraz nabłyszczania zmywarek przemysłowych. Jeżeli prowadzimy działalność w różnego rodzaju halach przemysłowych, powinniśmy wybrać chemię radzącą sobie ze smarami, czy też olejami.

Maszyny do sprzątania

Jednymi z ciekawszych urządzeń elektrycznych, jakie można nabyć dla firmy sprzątającej są maszyny do sprzątania, jak polerki obrotowe, specjalistyczne odkurzacze oraz szorowarki wielofunkcyjne. Wszystkie z nich pozwolą na zwiększenie efektywności oraz higieny sprzątania.

W przypadku polerek sprawdzą się one doskonale do czyszczenia różnorodnych wodoodpornych podług zabezpieczonych warstwą wosku, czy też polimeru. Może być wykorzystywana zarówno w budynkach o mniejszej, jak i dużej powierzchni.

W przypadku szorowarek oferowanych przez http://mopy-ceg.pl/ możemy wykorzystać je do czyszczenia podłóg, ale również do czyszczenia, szamponowania dywanów. Pomagają w tym specjalistyczne akcesoria jak szczotka do prania dywanów, szorowania podług oraz uchwyty do padów.

Sprzęt do sprzątania

Innym niezbędnym elementem jest sprzęt do sprzątania, na który składają się wózki, kubły na śmieci, kuwety, worki, stelaże, mopy, szczotki i wiele innych. Można również nabyć całe zestawy w postaci wózków serwisowych.

Poszczególne sprzęty mogą być wykonane z różnych materiałów i mieć nieco inne zastosowanie, jak mopy, które mogą być stworzone zarówno z mikrofazy, bawełny, jak i poliestru lub być trójskładnikowe tj. posiadać wszystkie z tych materiałów.

Przykładem mogą być również rękawiczki, które dostępne są, jako rękawiczki lateksowe, nitrylowe czy też winylowe, które sprawdzą się doskonale przy sprzątaniu olejów, smarów oraz rozpuszczalników.