Skip to content Skip to footer

Czy można wybudować dom w pół roku?

Czasy, kiedy budowa domu trwała kilka lat odeszły w zapomnienie. Oczywiście wciąż wiele budynków stawianych jest bardzo długo, jednak przestoje mogą być spowodowane brakiem środków finansowych. Proste, energooszczędne domy mogą zostać oddane w stanie deweloperskim nawet w ciągu kilku miesięcy. Warto wziąć pod uwagę gotowe rozwiązania (www.hogerdom.pl), które zapewniają oszczędność czasu.

Solidna konstrukcja

Konstrukcja jest sercem każdego budynku. Nierozsądne jest oszczędzanie na jakości zastosowanych materiałów. Wiele firm stosuje ten sam trik – oszczędza na tym, co jest niewidoczne na pierwszy rzut oka. Pozostałą część budżetu przeznacza na efektowne wykończenie budynku. To właśnie dlatego klientowi wydaje się, że postawił piękny i duży dom wyjątkowo tanio.

Priorytetem każdej osoby planującej budowę własnego domu powinna być jakość konstrukcji. Uczciwe przedsiębiorstwa budowlane dają gwarancję nawet na 50 lat (m.in. https://www.hogerdom.pl). Jest to najlepszym potwierdzeniem tego, że budynek będzie spełniać wszystkie aktualnie obowiązujące normy.

Wysokojakościowe materiały

Decydując się na dom w stanie deweloperskim nie musimy martwić się o np. okna i drzwi, parapety, rynny. Firma zajmująca się budową zadba również o to, aby kompleksowo przygotować ściany, czy też podłogi przed dalszymi pracami wykończeniowymi. Bardzo ważne jest to, aby stosować wyłącznie wysokojakościowe materiały.

Klient powinien mieć świadomość na co przeznaczana jest jego gotówka. Kontrola nie jest równoznaczna z brakiem zaufania. Wiadomym jest, że każdy chce mądrze inwestować ciężko zarobione pieniądze. Stosowanie słabej jakości materiałów jest tańsze, ale problematyczne. Już po kilku latach mogą pojawić się pierwsze kłopoty związane z eksploatacją budynku. Właśnie dlatego warto obdarzyć zaufaniem wyłączenie renomowane firmy (np. www.hogerdom.pl).

Dom w formie zwartej bryły

Budynek o fantazyjnych kształtach, który posiada liczne zdobienia jest trudny i czasochłonny w wykonaniu. Nie można się oszukiwać – takiego domu nie wybudujemy w ciągu kilku miesięcy. Jeśli zależy nam a czasie, to powinniśmy uwzględnić obiekty w formie zwartej bryły.

Parterowy i minimalistyczny dom można wybudować szybko, a zarazem tanio. Nie musimy oszczędzać na jakości, co również stanowi ogromną zaletę. Jeszcze bardziej przyspieszymy cały proces, gdy zdecydujemy się na skorzystanie z gotowego projektu. Warto wiedzieć, że wykonanie projektu indywidualnego nie tylko sporo kosztuje, ale również trwa kilkanaście tygodni.