Skip to content Skip to footer

Dokładne uszczelnienie

Wykańczając poszczególne elementy w domu zależy nam często na szczelności. Najlepszymi przykładami będą chociażby łazienka i kuchnia, w których duża ilość wody może zniszczyć meble albo sprawić, że będziemy mieli problem z grzybem. Najbliższe okolice muszą być dobrze zabezpieczone, dzięki temu zapewnimy sobie spokój na długie lata.

Łazienka niemal gotowa

Najbardziej narażonym na wilgoć pomieszczeniem w niemal każdym domu z pewnością jest łazienka. Z jednej strony duże ilości wody, które przelewamy podczas codziennego dbania o higienę osobistą, z drugiej para wodna, która osiada na ścianach. Oczywiście para z czasem częściowo opada a częściowo spływa. Gdyby nie odpowiednie zabezpieczenie ceramiki sanitarnej, wtedy za każdym takim przedmiotem tworzyłaby się wilgoć. Uszczelniacz silikonowy musi być użyty w przypadku takich elementów jak meble pod zlewem oraz elementy prysznica. Jeśli wykona się taką pracę prawidłowo, wtedy bez strachu można używać wody wedle potrzeb.

Żeby się nie ugotować

Drugim pomieszczeniem, w którym silikon jest na wagę złota jest kuchnia. Podczas zmywania naczyń oraz opłukiwania warzyw i owoców często zdarza się mocniej lub słabiej opryskać zlewozmywak. Musi być on uszczelniony w miejscach, w których styka się z meblami oraz ścianą. Dzięki temu nie musimy się bać, że jakiś blat spuchnie lub, że zadomowią się niechciani lokatorzy tacy jak insekty, które bardzo lubią ciemne oraz wilgotne miejsca w naszym domu.

Kuchenka również jest miejscem, w którym zdarzają się niekontrolowane wycieki. Zamiast martwić się co zrobić z sosem, który przypadkowo rozlał się i dostał w przestrzeń pomiędzy kuchenką a szafką, lepiej wyjść z założenia, że przezorny zawsze ubezpieczony. Stosując uszczelniać silikonowy zapewnimy sobie pewność, że nic się tam nie dostanie a my nie będziemy musieli się martwić.

Nie mając pewności, jakie dokładnie prace będziemy wykonywali w miejscu, które remontujemy a mam do czynienia z jakimś rodzajem blatu, warto pomyśleć, czy uszczelniacz silikonowy nie będzie przypadkiem dobrym pomysłem. Wszędzie tam, gdzie potrzebujemy szczelnych elementów mebli lub wyposażenia domowego możemy śmiało zastosować ten materiał. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Na dzień dzisiejszy większość blatów jest uszczelniana za pomocą silikonu. Dzięki temu można wykonywać dowolne prace kulinarne bez strachu o to, że doprowadzimy do wilgoci w trudno dostępnym miejscu. Wilgoć to nie tylko dyskomfort, ale także negatywne oddziaływanie dla organizmu. Użycie silikonu jest proste a może zdziałać cuda.