Skip to content Skip to footer

Dom, który pozwala na zmiany

Współczesny świat wymaga od nas mobilności – zmiany pracy wiążą się nierzadko z koniecznością zmiany miejsca zamieszkania. To z kolei kłóci się z oczekiwaniem, żeby mieszkać we własnym domu. Jak połączyć te dwie sprzeczności? Odpowiedzią są gotowe domy bez działki.

Działka i dom na niej

Budowa domu zaczyna się zwykle od kupna ziemi. A gdyby tak zrezygnować z tego kosztu? Nie każde miejsce zamieszkania jest od razu na całe życie. Przecież trudno kupować działkę w każdym miejscu, w którym chce się mieszkać. Działkę można wynająć. A na niej postawić gotowy dom.

Rynek oferuje bogaty wybór gotowych domów, które można wybudować a raczej złożyć nie będąc właścicielem działki. Są przygotowane do tego, żeby je przewieźć i złożyć tam, gdzie jest to potrzebne.To świetna opcja, która pozwala z jednej strony cieszyć się własnym domem, a z drugiej pozwala uniknąć ciężaru budowy.

Bez pozwolenia na budowę

Gotowe domy bez działki można postawić bez pozwolenia na budowę. Warunkiem jest ich rozmiar – nie mogą przekraczać 35 metrów kwadratowych. Jest to na tyle duża powierzchnia, że bez problemu mieści pokój z aneksem kuchennym, łazienkę a często także sypialnię.

Nie jest to może imponująca przestrzeń, ale w zupełności wystarczająca do wygodnego życia zarówno w pojedynkę jak i dla niewielkiej rodziny. Zwłaszcza, że są w nim zastosowane nowoczesne i bardzo funkcjonalne rozwiązania.

Z pozwoleniem na budowę

Nawet gotowy dom bez działki, ale o powierzchni większej niż 35 metrów kwadratowych wymaga już pozwolenia na budowę. Wbrew powszechnej opinii nie jest to bardzo duży problem, ale jednak wymagający trochę zachodu.

Gotowe domy o większej powierzchni muszą być też inaczej „mocowane” – wymagają już solidnego fundamentu, a nie prostszego zakotwiczenia. Warto brać to pod uwagę.

Różnorodne, ciekawe wzornictwo

To, co jest bardzo atrakcyjne w gotowych domach bez działki to ich różnorodność. Niektóre mają bardziej tradycyjne formy inne są na wskroś nowoczesne. Wszystkie jednak łączy to, że są funkcjonalne i mają bardzo dobre parametry termiczne.

Dużym ułatwieniem jest też to, że z reguły dom można zamówić od razu z montażem. Jest to najlepsze rozwiązanie, bo ekipy mają wielką wprawę w stawianiu określonego modelu domu, co pozwala uniknąć pułapek wynikających z niewiedzy i braku doświadczenia.

Artykuł powstał we współpracy z firmą HOGER Sp z o.o.