Skip to content Skip to footer

Drewniany stół rozkładany – style

Stół rozkładany to znakomita opcja dla wielu restauracji czy barów. W końcu kiedy pojawi się więcej osób albo mamy jakąś większą imprezę, zawsze możemy takie stoły postawić, zaś jeśli potrzebujemy z kolei większej przestrzeni np. na tańce to możemy je złożyć i schować. Pozostaje jednak pytanie, jaki styl drewnianych stołów rozkładanych będzie najlepszy?

W świecie maszyn i fabryk

Szczególnie dużą popularnością cieszą się dzisiaj stoły drewniane rozkładane w stylu industrialnym. Czym one się charakteryzują? Przede wszystkim posiadają ciemne, najczęściej metalowe nogi i ogólnie cały układ strukturalny. Do tego często dochodzi blat z litego drewna.

Stoły te generalnie, jak i cały styl zresztą, inspirowane są rewolucją przemysłową i wyjątkowymi meblami fabrykanckimi. Wobec czego ich styl jest raczej surowy i doskonale sprawdza się w barach czy restauracjach artystycznych, będących na bakier z klasyczną, wymuskaną elegancją.

W świecie magii i tajemniczości

Warto także rozważyć stoły drewniane rozkładane wykonane w stylu prowansalskim – delikatnym, romantycznym, pełnym zwiewnej magii i delikatności. Takie stoły znakomicie będą pasowały do restauracji z pięknym ogrodem, tudzież do herbaciarni czy innych miejsc z klimatem.

Zaś po czym poznamy takie stoły? Tutaj przede wszystkim materiały wykorzystywane do ich produkcji to biały metal, naturalne, bielone i czasem przecierane drewno oraz naturalne dodatki takie jak np. kamień. Generalnie jednak w tym stylu dominują fantazyjne kształty z metalowych prętów oraz delikatne rzeźbienia w drewnie.

Skandynawska prostota i solidność

Jeśli jednak do naszej restauracji poszukujemy czegoś naprawdę uniwersalnego, o znakomicie sprawdzą się stoły drewniane rozkładane wykonane w stylu skandynawskim. Na pewno nie będziemy mieć kłopotu z ich znalezieniem, ponieważ są one coraz bardziej popularne.

Czym zaś takim szczególnym się charakteryzują? Otóż stoły te wykonane są z naturalnego drewna w stonowanych barwach, dzięki czemu nie dominują w pomieszczeniu. Ponadto mają one prostą formę, bez żadnych zdobień, solidną strukturę i są wytrzymałe. Słowem pasują w zasadzie do większości wnętrz i doskonale nadają się do restauracji czy barów jako dodatkowe stoły.

Stoły drewniane rozkładane dostępne są w ofercie demico.pl