Skip to content Skip to footer

Drzwi, klasyczne, nowoczesne czy przeszklone? Jaki model wybrać?

Wielu producentów drzwi oferuje klientom szereg, różnorodnych modeli drzwi wejściowych. Różnią się one między sobą style, materiałami, z których są wykonane, czy posiadają przeszklenia czy też nie oraz innymi elementami, na które warto zwrócić uwagę. Jacy klienci jakie modele drzwi wybierają? Przekonasz się po zapoznaniu się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

1. Klasyczne drzwi drewniane

Są to najbardziej uniwersalne drzwi, jakie istnieją na rynku. Wielu klientów nie patrzy na design a na wykonanie i tu mocne, dobre drewno ma przewagę nad innymi modelami. Taki rodzaj drzwi w kolorze brązu, czerni czy granatu świetnie się sprawdzi zarówno w domkach jednorodzinnych, biurach, restauracjach, kawiarniach i hotelach. Takie drzwi zawsze dobrze się prezentują i do wszystkiego pasują. Są ponadczasowe i eleganckie – nigdy więc nie wyjdą z mody i trudno się nimi znudzić.

2. Nowoczesne modele

Takie drzwi pięknie prezentują się w gabinetach lekarskich, salonach urody, kancelariach oraz w nowoczesnych, designerskich domach. Gdy chcemy wyróżnić się – warto znaleźć oryginalny, ciekawie zdobiony model drzwi. I tu świetną propozycją są drzwi wejściowe z przeszkleniem. Są one eleganckie a przeszklenie nadaje ciekawego designu i świeżości budynku zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Takie drzwi wejściowe z przeszkleniem również klienci bez problemu dopasują do całej aranżacji budynku, w którym chcą je zastosować. Bardzo modne obecnie kolory drzwi w tym modelu to biel, brąz, granat i czerń. Szkło w nich zastosowane może być przezroczyste lub mleczne. Bardzo modne są również wszelkie mozaiki, które wyglądają oryginalnie i stylowo. Koszt drzwi wejściowych z przeszkleniem nie odbiega znacznie od pełnych, klasycznych drzwi. Dobry, solidny model takich drzwi pochodzący od sprawdzonego producenta można już kupić od 3000 zł wzwyż.

3. Zabezpieczenia

Bez względu na to, na jaki model drzwi się zdecydujemy, warto w sklepie od sprzedawców dowiedzieć się, jakie zabezpieczenia w tych drzwiach zastosowano. Im więcej lepszych zamków, tym trudniej intruzowi włamać się do naszej posesji.

Podsumowując, każdy bez problemu znajdzie idealny model dla siebie. Wystarczy odpowiedzieć sobie, na czym najbardziej nam zależy oraz jakim budżetem dysponujemy. Warto również skorzystać z wielu promocjo w salonach, które wraz z zakupem drzwi oferują klientom ich montaż.