Skip to content Skip to footer

Działalność szkoleniowa Stowarzyszenia Elektryków Polskich

Stowarzyszenie Elektryków Polskich, czyli w skrócie SEP, to organizacja działająca już niezmiennie od początków XX wieku. Oczywiście jej podstawowym zadaniem była i jest popularyzacja techniki, jednak co jeszcze warto wiedzieć o tej organizacji?

Szkolenia SEP , czyli szansa na dobrą przyszłość

Przede wszystkim prowadzone są tu kursy SEP. Stanowią one doskonałą możliwość zdobycia dobrego zawodu szczególnie dzisiaj, kiedy dość trudno jest dostać pracę. Jakie szkolenia SEP dostępne są w ofercie? Mamy do wyboru szkolenie pomiarowe, szkolenie gazowe G3, cieplne G2 oraz energetyczne G1. Ponadto organizowane są kursy zawodowe dla palaczy CO, monterów sieci wodnych i kanalizacyjnych oraz szkolenia z obsługi autoklawów. Należy dodać, że kursy SEP kierowane są do osób pełnoletnich z wykształceniem minimum podstawowym.

Na koniec należy podkreślić, że szkolenia SEP dają ważne uprawnienia nie tylko na terytorium Polski, lecz także państwa członkowskich UE. Ponadto można wykonać wszystkie szkolenia w ciągu jednego dnia, a na dodatek – można liczyć na obniżenie ceny w przypadku zapisu większej ilości osób. Warto jeszcze zaznaczyć, że kursy zawodowe prowadzone przez SEP wyróżniają się wysokim poziomem oraz doświadczoną kadrą.

Specjalna agenda SEP, czyli Centralny Ośrodek Szkolenia i Wydawnictw

Mówiąc o szkoleniach SEP, trzeba także wspomnieć o komórce Stowarzyszenia, jaką jest COSiW. Tutaj bowiem także odbywają się szkolenia z zakresu elektryki oraz kursy zawodowe dla kadr. Ponadto działalność tego Ośrodka obejmuje jeszcze wydawanie książek naukowych, technicznych, informatorów, czasopism, norm SEP oraz organizowanie konferencji czy odczytów.

Biuro Badawcze ds. Jakości – ważna komórka nadzorująca

Nawiązując do tematu kursów zawodowych warto jeszcze powiedzieć kilka słów o powyższym biurze. Oprócz oceny jakości wyrobów elektrycznych owo biuro zajmuje się prowadzeniem szkoleń specjalistycznych zakończonych otrzymaniem indywidualnych certyfikatów zawodowych.

Rekomendacje SEP – ważny krok w kierunku budowania polskiego biznesu

Oprócz szkoleń SEP prowadzi także swoje rekomendacje. O co tutaj dokładniej chodzi? Otóż trzeba zaznaczyć, że SEP to instytucja, która w pełni popiera polski przemysł, a także troszczy się o jego rozwój. Przyznanie rekomendacji SEP danej firmie to świadectwo wysokiego poziomu technicznego produkcji jej wyrobów. Warto jeszcze nadmienić, że taka rekomendacja może być ważna rok, po którym to czasie można ją przedłużyć.

Oczywiście powyższy opis nie stanowi pełnej oferty Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Chcąc uzyskać więcej szczegółów na temat poszczególnych szkoleń oraz rekomendacji jak również oceny jakości, warto skontaktować się z lokalną agendą Stowarzyszenia

Więcej informacji znajdziesz pod adresem: https://uprawnieniaelektryka.pl/szkolenie/uprawnienia-elektryczne-g1