Skip to content Skip to footer

Kontenery na złom

Złom, czyli wszelkie metalowe przedmioty (na przykład części zepsutych maszyn, odpady produkcyjne czy elementy konstrukcji), z których po przetopieniu można skorzystać ponowne, przewozi się zazwyczaj kontenerami przeznaczonymi do tego celu. Kontenery wykonane są z wytrzymałych, opornych na wszelkie atmosferyczne zawirowania materiałów, dzięki czemu składowanie złomu jest bezpieczne, a kontenery spełniają swą praktyczną funkcję.

Kontenery na złom – specyfikacja techniczna

Kontenery to zwykle metalowe – znacznych rozmiarów – skrzynie, dzięki którym można składować materiały sypkie (piasek, żwir, trociny) czy odpady przemysłowe (tworzywa sztuczne, wióry, złom). Kontenery na złom wykonywane są z solidnych blach o odpowiednich grubościach z wzmacnianymi obrzeżami. Kontenery z metalu wzmocnione są dodatkowymi kątownikami we wszystkich narożnikach, dzięki czemu ich konstrukcja jest stabilniejsza. Kontenery mają zabezpieczenia antykorozyjne, a więc farbę podkładową oraz farbę nawierzchniową w typowych kolorach, takich jak: czerwony, zielony, niebieski, choć mogą one – na życzenie klienta – zostać zmienione. Pojemniki mogą zostać ocynkowane. Metalowe kontenery pokrywane są także farbą chlorokauczukową, która sprawia, iż kontenery są o wiele bardziej oporne na wszelkie uderzenia, otarcia, warunki pogodowe czy kontakt z wodą. Kontenery z metalu na całym obwodzie wyposażone zostały w haczyki do plandeki, dodatkowo mają także uchwyt na hak oraz wzmocnienie z przodu, z tyłu i po bokach. Kontenery na złom posiadają również dolne szyny.

Kontenery metalowe na złom – jakie są zalety?

Kontenery z metalu służące do przechowywania złomu są zbudowane z na tyle wytrzymałych materiałów, że można w nich przechowywać złom o znacznej masie, nie bojąc się, iż metalowy kontener ulegnie zniszczeniu. Klient ma do wyboru kontenery o różnych pojemnościach, wymiarach. Kontenery są przystosowane do wszelkich pojazdów specjalistycznych wyposażonych w systemem hakowy lub linowy. Kontenery metalowe na złom są twarde, solidne i wytrzymałe, dzięki czemu posłużą przez długi czas i są bezawaryjne. Poza gotowymi konstrukcjami na sprzedaż, kontenery z metalu mogą zostać też zaprojektowane według indywidualnych wytycznych każdego klienta, aby dostosować je do konkretnych potrzeb. Kontenery są bezpieczne w użytkowaniu.