Skip to content Skip to footer

Co-packing – w trosce o dobre relacje z klientem

Duża konkurencja sprawia, że przedsiębiorcy, aby dotrzeć do klienta stosują różne chwyty, byle tylko nawiązać z nim dobre relacje, co przekłada się na zwiększenie zysków i ponowny zakup oferowanych przez niego towarów. Dlatego wielu z nich wybiera Co-packing, gdyż jak powszechnie wiadomo, ludzie są wzrokowcami, więc zwracają dużą uwagę na opakowanie, które jest nie tylko zabezpieczeniem towaru przed uszkodzeniem, ale również reklamą, gdyż jak pokazują badania potencjalni klienci, przywiązują duża uwagę do opakowania, które powinno przykuwać wzrok.

Czym jest Co-packing?

Co-packing to nic innego jak pakowanie towarów i zabezpieczanie ich przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zdarza się, że przedsiębiorcy zamawiając towar otrzymują go w uszkodzonych opakowaniach. Co-packing wymienia opakowania, Korzysta z niego wielu przedsiębiorców z różnych gałęzi przemysłu. To także oferta rozdzielenia i przepakowywania danego towaru, foliowanie go oraz naklejanie etykiet. Pakowanie produktów odbywa się za pomocą półautomatycznych maszyn, natomiast produkty wykonane z delikatnych materiałów, pakowane są ręcznie, przez pracowników z doświadczeniem. Z Co-pakingiem łączy się konfekcjonowanie towarów. To ostatni etap, po którym towar trafia do określonego odbiorcy. Wszystko spełnia określone normy jakościowe.

Pakowanie produktów-korzyść dla przedsiębiorców

Zlecenie firmom zewnętrznym pakowania produktów sprawia, że przedsiębiorcy oszczędzają swój czas, a także zmniejszają koszty. Nie muszą oni decydować się na zakup specjalistycznego sprzętu, który jest bardzo drogi, ani też zatrudniać pracowników, którzy musieliby odbyć specjalistyczne szkolenie. To również wiąże się z dodatkowymi kosztami. W przypadku Co-packingu płacą tylko za usługę, która wykonana jest według ich wytycznych .

Co-packing to usługa całościowa, która często wykorzystywana jest także przez dystrybutorów kosmetyków, którzy zlecają firmą zewnętrznym nie tylko ich przepakowanie, ale również projektowanie opakowania oraz ich produkcję. Wszystko to zapewni danemu towarowi doskonałą estetykę i zachęci klientów do zakupów. Również istotną rolę odgrywa konfekcjonowanie towarów, które dzięki zastosowaniu folii wpływa na łatwiejszy i bezpieczniejszy transport. Obejmuje również nanoszenie kodów kreskowych, które jest ostatnim etapem przed transportem. Oczywiście przed wysłaniem do klienta następuje kontrola jakości.

Warto zdecydować się na profesjonalne pakowanie produktów, wykonywane przez specjalistyczne firmy z doświadczeniem.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: http://perfectmeridian.pl/