Skip to content Skip to footer

Gdy zatrudniasz obcokrajowców – szkolenie BHP po angielsku

Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom odpowiednich warunków oraz dostępu do podstawowej wiedzy
z bezpieczeństwa i higieny pracy. W związku z tym niezbędne jest podstawowe szkolenie, które organizuje zatrudniający. Jeśli zatrudnia również obcokrajowców, to w jego interesie jest, aby szkolenie było dla nich zrozumiałe.

W trosce o ludzkie zdrowie i życie

Podstawowa wiedza z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy to niezbędne narzędzie do tego, aby każdy pracownik wykonywał swoje obowiązki w prawidłowy i bezpieczny sposób nie tylko dla siebie, ale również innych osób tam zatrudnionych. Pozwala uniknąć to sytuacji, które mogą stanowić zagrożenie zdrowia lub życia. Każdy nowo zatrudniony pracownik musi przejść szkolenie podstawowe oraz instruktaż stanowiskowy. Pracodawca, który zatrudnia obcokrajowców, musi zapewnić im takie szkolenie BHP, które będzie jasne i zrozumiałe. Tylko dzięki temu można uniknąć wypadków i ewentualnych nieporozumień dotyczących wykonywanych obowiązków. Z tego powodu wielu pracodawców decyduje się na szkolenie BHP po angielsku.

Szkolenia po angielsku – najlepsze wyjście z sytuacji

Szkolenia po angielsku są najlepszą alternatywą w przypadku zatrudniania obcokrajowców. Język angielski jest najbardziej uniwersalnym językiem i to dzięki temu możliwa jest zrozumiała komunikacja. Poszukiwanie lektorów innych języków może być kłopotliwe oraz generować dodatkowe koszty. Tym bardziej, że większość obcokrajowców posiada co najmniej podstawową umiejętność komunikowania się w tym języku obcym. Kurs BHP po angielsku jest prostą drogą do tego, aby nowo zatrudniany w pełni zrozumiał, na czym polega bezpieczeństwo i higiena pracy jego stanowiska.

Stacjonarne i online

Szkolenie BHP po angielsku prowadzone jest przez doświadczonych lektorów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Może ono odbywać się zarówno w sposób stacjonarny jak i w trybie online. Możliwy jest również dojazd lektora do siedziby firmy zlecającego w każdym dogodnym terminie. Sposób, w jaki odbywa się kurs BHP po angielsku, jest w pełni zrozumiały dla obcokrajowców, ponieważ jest on zawsze dostosowany do doświadczenia pracownika, jego umiejętności językowych oraz zawodowych. Dzięki temu każde szkolenie BHP po angielsku spełnia dokładnie taką funkcję, jaką powinno, czyli konkretną i fachową wiedzę z zakresu BHP.