Skip to content Skip to footer

Gdzie można sprzedać pallad?

Pallad należy do grupy metali szlachetnych. Występuje co prawda rzadziej niż złoto, jednak wykorzystuje się go relatywnie często. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że mamy w domu coś, co wykonane jest właśnie z tego materiału. Nie wyrzucajmy tego do śmieci! Skup palladu to miejsce, gdzie zarobimy na starych i niepotrzebnych sprzętach.

Czy opłaca się sprzedawać na skupie?

Pallad może kojarzyć nam się głównie z wyrobami jubilerskimi, jednak zakres jego zastosowań jest znacznie szerszy. Najchętniej wykorzystywany jest on w Rosji, jednak w Polsce również pomału doceniane są jego właściwości. Ten metal szlachetny wyróżnia się niską gęstością oraz temperaturą topnienia. Zdecydowanie najczęściej można spotkać pallad w katalizatorach samochodowych. Skup palladu jest doskonałym miejscem, aby pozbyć się bezużytecznych elementów motoryzacyjnych, które nam już więcej nie posłużą. Złom palladu produkowany jest nie tylko z części samochodowych. Przetworzenie materiału możliwe jest również z starych monet, które w przeszłości były na szeroką skalę wykonywane właśnie z palladu. Niektórzy do dnia dzisiejszego mają sporą kolekcję monet, które mają w dzisiejszych czasach jedynie wartość sentymentalną. Wiele osób decyduje się na ich sprzedaż na skupie.Złom palladu wytwarzany jest także z wielu innych elementów m.in. z branży stomatologicznej, czy też jubilerskiej. Możliwości jest wiele. Skup palladu pozwala nam spieniężyć produkty, które nie mają już dla nas żadnego znaczenia. Jest to niezwykle opłacalna opcja – zniszczone obiekty z palladu z pewnością wyrzucilibyśmy po prostu do śmieci, a tym samym nie wyciągnęlibyśmy z tego nawet złotówki.

Ile można zarobić na skupie palladu?

Cena palladu w dużej mierze zależy od konkretnego przedsiębiorstwa. Każda firma samodzielnie ustala swoje stawki, jednak zwykle są one do siebie zbliżone. Oczywiście w pierwszej kolejności następuje wycena dostarczonych przez nas przedmiotów. Wszystko zależy więc od zawartości czystego palladu. Przeciętna cena palladu to 90 zł/g. Pamiętajmy, że wahania cen są dość duże. Zależą one w dużej mierze od ogólnej ceny metali na rynku, także wartości walut. Przed skorzystaniem z usług wybranego przedsiębiorstwa sprawdźmy, w jakich formach przyjmuje ono materiał. Nie każdy skup ma taką samą ofertę. Dodatkowo warto zainteresować się, czy firma oferuje transport, czy też musimy samodzielnie dostarczyć materiał bezpośrednio do siedziby. Korzystając z usług profesjonalnego skupu palladu możemy mieć gwarancję, że wycena będzie rzetelna i uczciwa.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://zlomweglika.pl/oferta