Skip to content Skip to footer

Ile kosztuje skucie płytek?

Zakup mieszkania lub domu z drugiej ręki zwykle wiąże się z remontem. Oczywiście nie musimy przygotowywać wszystkich pomieszczeń przed przeprowadzką. Wiele zależy od tego, jak szybko chcemy się wprowadzić, a także ile środków finansowych posiadamy. W pierwszej kolejności warto sprawdzić stan podłóg. Może okazać się, że będą one wymagały gruntownej zmiany.

Stawka za metr kwadratowy

Większość przedsiębiorstw usługowych ustala stawkę za metr kwadratowy. Cennik usług remontowych uzależniony jest więc od tego, jaką firmę wybierzemy. Na rynku funkcjonuje wielu fachowców, którzy oferują demontaż starych płytek. Ważne jest jednak to, aby postawić na firmę rzetelną, która cieszy się pozytywną opinią wśród klientów. Musimy mieć pewność, że usługa zostanie zrealizowana rzetelnie i zgodnie z obowiązującymi standardami.

Liczy się nie tylko sposób pozbycia się starych płytek. Niezwykle istotne są warunki pracy. Firma remontowa musi zadbać o porządek. Nie może pozostawić ona grubej warstwy kurzu, czy też pyłu. Powinna również pozbyć się odpadów, które powstały po skuciu płytek. W cenniku usług remontowych z pewnością znajdziemy orientacyjne stawki. Bardzo często możemy liczyć na zniżkę cenową – szczególnie, jeśli do skucia mamy sporą powierzchnię np. kilka pomieszczeń w domu.

Wielkość pomieszczenia

Dobrze, jeśli cennik usług remontowych posiada przykładowy koszt kompleksowego remontu wnętrza. Dzięki temu dowiemy się, jaka ilość gotówki potrzebna nam jest do tego, aby odświeżyć całe mieszkanie. Oczywistym jest, że im większa powierzchnia płytek, tym wyższy koszt ich skucia. W domu o powierzchni 300 m2 cena za tą usługę może przekroczyć nawet 7000 zł. Jeszcze kilkanaście lat temu wiele osób kładło płytki w każdym pomieszczeniu w domu. Aktualne trendy wnętrzarskie są zupełnie inne.

Stare podłogi powinniśmy usunąć na samym początku. Oczywiście skucie płytek jest równoznaczne z tym, że musimy położyć nową podłogę. Tylko wtedy pomieszczenie będzie nadawać się do eksploatacji.

Darmowa wycena

Wiele przedsiębiorstw remontowych oferuje darmową wycenę usług. Jest to świetna opcja, jeśli zastanawiamy się, którego usługodawcę wybrać. Wstępny kosztorys umożliwi nam zgromadzenie niezbędnych pieniędzy. Warto wspomnieć, że koszt całkowity uzależniony jest od wielu różnych czynników.

Samodzielne usunięcie starej podłogi nie jest dobrym pomysłem, jeśli nie posiadamy specjalistycznego sprzętu budowlanego. Oczywiście możemy go wypożyczyć, jednak ceny są bardzo wysokie. Dodatkowo musimy posiadać wystarczającą ilość wolnego czasu.