Skip to content Skip to footer

Kursy sep okiem pracodawcy

Dzisiaj mamy na rynku w Białymstoku i innych miastach pewien paradoks. Pomimo bezrobocia, do pewnych zawodów trudno nam jest, jako pracodawcy znaleźć pracowników. Sytuacja jest do tego stopnia trudna, że jeśli potrzebujemy fachowca od elektryki, energetyki albo też instalacji gazowych, to łatwiej jest nam zatrudnić osoby i potem je przeszkolić w zakresie danych czynności. Z pomocą przychodzą nam tu kursy sep.

Stowarzyszenie energetyków polskich ww Białymstoku – rodzaje kursów

Jakie kursy możemy zorganizować dla swoich przyszłych pracowników dzięki sep? A zatem na pewno będą to uprawnienia sep Białystok G1 czyli w zakresie urządzeń elektrycznych. Tu warto powiedzieć, że podstawowy kurs obejmuje urządzenia elektryczne do 1 kV. Aby natomiast móc obsługiwać urządzenia o większym napięciu trzeba zrobić kurs bardziej zaawansowany, lecz jest on dostępny dla osób, które już pracowały z niższym prądem. Dalej mamy uprawnienia sep Białystok w zakresie energetyki oraz uprawnienia gazowe białystok.

Wymagania do poszczególnych kursów

Czy nasi pracownicy muszą spełnić jakieś wymagania, aby uzyskać uprawnienia gazowe sep albo inne? W zasadzie nie bardzo. Wystarczy mieć skończone 18 lat oraz wykształcenie podstawowe.

Zapisy na kursy sep

Jak zaś wyglądają zapisy na różne kursy dające uprawnienia sep Białystok? W zasadzie to także nie jest skomplikowana procedura. Wystarczy bowiem zapisać naszą grupę pracowników na konkretny dzień i uiścić opłatę. Warto dodać, że sep w przypadku zapisu większej ilości pracowników daje bardzo korzystne zniżki.

Co jest jeszcze istotne to fakt, że uprawnienia gazowe Białystok oraz kursy energetyczne i elektryczne można wykonać w zasadzie w jeden dzień. Ponadto jeśli część naszych pracowników posiada odpowiednią wiedzę, to może tylko przybyć na egzamin, bez konieczności zaliczenia zajęć. Dodatkowym atutem jest to, że oczywiście można umówić zajęcia w sobotę tak, aby nie tracić cennych dni pracy.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że taki układ, że robimy szkolenie pracownikom bardzo się opłaca. Wtedy bowiem możemy zatrudnić w zasadzie bardzo wiele osób, które za możliwość pracy chętnie skorzystają z możliwości przeszkolenia. To jeden z prostszych sposobów znalezienia pracowników.