Skip to content Skip to footer

Narzędzia do drewna niezbędne w pracy stolarza

Technika Do it yourself jest ostatnio bardzo popularna i coraz więcej osób wybiera taką formę hobby. Umożliwia ona wykonanie wielu ciekawych rzeczy samodzielnie, np. drewnianych stołów czy mebli, którymi możemy pochwalić się przed znajomymi. Jeżeli nasze hobby wiąże się z naszą pracą, konieczne są odpowiednie narzędzia do drewna.

Narzędzia CNC – co warto wiedzieć?

Narzędzia CNC posiadają specjalny procesor, który zazwyczaj sterowany jest komputerowo. Warto tutaj zwrócić uwagę na ciekawą funkcję, która umożliwia zapisywanie wszystkich danych i przebiegu prac, dzięki temu wykonanie mebli jest szybsze ale i dokładniejsze. Mikrokomputer zapisuje wszystkie dane w liczbach, dzięki czemu cały proces technologiczny nie jest długi.

Rodzaje narzędzi CNC

Narzędzia CNC wykorzystywane są do obróbki drewna. Mogą być one ruchome bądź też nieruchome. Należy także postawić na jakość. Bardzo istotny jest promień każdej maszyny, który odgrywa kluczową rolę w całych pracach. Niezwykle istotne jest także wrzeciono, które powinno być górne, pionowe, poziome bądź też uniwersalne.

Profesjonalizm w pracy jest ważny

Na rynku jest duża konkurencja, dlatego firmy zajmujące się produkcją mebli muszą dysponować najlepszym możliwym sprzętem, by oferowane produkty łączyły w sobie przystępną cenę i najwyższą jakość. Dlatego każda firma produkująca meble powinna dysponować nowoczesnym sprzętem. Tutaj bardzo ważną role pełni centrum obróbkowe CNC, które frezuje płyty meblowe, zarówno mdf, jak i wiórowe i z naturalnego drewna. Posiada stół próżniowy, który jest standardowym wyposażeniem. Ważną rolę odgrywa także wrzeciono, które posiada automatyczną wymianę narzędzi. Narzędzia do drewna to także czteroosiowe centrum obróbcze. Magazyn umiejscowiony jest na bramie dzięki czemu praca jest szybka. Istotne jest także mocowanie materiału, które jest pewne i w pełni bezpieczne.

Ostrzenie narzędzi – niezbędne w pracy stolarskiej

Przy częstym użytkowaniu narzędzia do drewna tępią się, zatem nie tylko ważna jest ich konserwacja, ale i właściwe ostrzenie. Ostrzenie narzędzi powinno odbywać się w profesjonalnym punkcie. Dzięki temu wykonane jest rzetelnie i na najwyższym poziomie. Najczęściej można korzystać z renomowanych serwisów, które są zazwyczaj darmowe, w przypadku, gdy maszyna posiada jeszcze gwarancję.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.leitz.pl/