Skip to content Skip to footer

Niskokosztowe uzbrojenie placu budowy

W inwestycjach budowlanych kluczowy jest czas. Przygotowując większą budowę potrzebne są jednak prowizoryczne drogi, instalacje wodne i kanalizacja, łączność  i oczywiście elektryczność. To zaś wymaga profesjonalnych maszyn i narzędzi pomagających organizować budowę.
Żeby po realizacji inwestycji taki sprzęt nie zalegiwał miesiącami w magazynach, stanowiąc obciążenie dla przedsiębiorstwa, warto rozważyć alternatywną drogę na tanie uzbrojenie budowy.

Policz i wynajmuj!

Skalowalność i możliwość realizowania dużych inwestycji bez konieczności posiadania w całości własnego sprzętu to największe zalety wypożyczania.  Bardzo łatwo wrzucić w wycenę koszty wynajmu, a już po otrzymaniu zlecenia zarezerwować go na potrzebny okres.

Wynająć można zwykle za setną część kosztu zakupu, co może wydawać się początkowo mało efektywną metodą. Jeśli jednak policzysz, że sprzęt po pracy trzeba gdzieś magazynować, serwisować i do tego pilnować przed kradzieżą… wtedy najem staje się naprawdę atrakcyjny.

Wynajmowanie całości sprzętu dla firm z dłuższym stażem prawie na pewno nie sprawdzi się finansowo, ale już jako uzupełnienie w sytuacji gdy potrzebna jest większa liczba maszyn czy narzędzi niż aktualny stan w magazynach, będzie dobrym powodem do przetestowania wynajmu.

Mniejsze firmy mogą i często opierają się w większej części na wynajmie. Dzięki temu bez względu na sezonowość czy koniunkturę będą w stanie pozostać konkurencyjne i elastyczne względem oczekiwań klientów.

Także wycena robót budowlanych w oparciu o wypożyczony sprzęt staje się łatwiejsza.

rusztowania

 

Wypożyczalnie budowlane

Decydując się na wynajem, najpierw jednorazowy, a później traktując go już jako stałą metodę pracy, krytyczny jest dobór solidnego partnera. Opóźnienia w budowie spowodowane niedostępnością czy dostarczeniem niesprawnego sprzętu na plac budowy bywają bardzo kosztowne. Dlatego niekoniecznie najtańsze oferty będą tymi najlepszymi w finalnym rozrachunku.

Jedną z kilku prężnie działających w Polsce wypożyczalni sprzętu budowlanego jest Boels Rental. To firma z 9 oddziałami w Polsce, ale działa na terenie całej Europy stanowiąc solidnego i doświadczonego partnera dla firm budowlanych.

Warto rozważyć ofertę Boels zarówno planując uzbrojenie dużego placu budowy, jak i przy mniejszych inwestycjach. W planowaniu pomocny jest katalog produktów wraz z pełnym cennikiem i warunkami najmu, dzięki czemu szybko można ocenić jakość oferty. Katalog można też zamówić w formie fizycznej bez dodatkowych opłat.

Oczywiście w Polsce funkcjonuje kilka liczących się firm zajmujących się wynajmem maszyn budowlanych i na pewno dobrze jest sprawdzić ofertę kilku przed ostatecznym wyborem. Należy jednak pamiętać, że obok ceny równie ważna jest kondycja sprzętu i dotrzymywanie zaplanowanych terminów dostępności. Inaczej, pozorna oszczędność z najmu może zostać „przejedzona” karami nałożonymi przez inwestora za opóźnienia w realizacji planu.

 

Niniejszy tekst powstał we współpracy z wypożyczalnią sprzętu i maszyn budowlanych Boels Rental.

boels-m