Skip to content Skip to footer

Nowe mieszkania we Wrocławiu

city-1540438_960_720Wrocław dynamicznie się rozwija, stąd też pojawia się konieczność wybudowania nowych osiedli z myślą o kolejnych mieszkańcach, marzących o posiadaniu własnego mieszkania. Kolejni inwestorzy poszukują nowych lokalizacji, które można wykorzystać pod zabudowę. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się wszystkie tereny wzdłuż Odry.

 

Nowy Port czyli o sile nadodrzańskich osiedli

 

Jedno z najnowszych osiedli we Wrocławiu zostało nazwane Nowym Portem i jest zlokalizowane nad samą Odrą. Docelowo w ramach osiedla ma powstać kilka budynków mieszkalnych, oddawanych do 2013 roku, w których ma zamieszkać około 1000 rodzin.

Spokojna okolica, pełna terenów zielonych, do tego dobry dojazd do centrum Wrocławia to niewątpliwe atuty tej lokalizacji. Nowi mieszkańcy decydują się na zamieszkanie na tym osiedlu, które jest ciągle osiedlem w budowie, także ze względu na infrastrukturę i dostęp do obiektów usługowo-handlowych, rekreacyjnych czy o charakterze wypoczynkowym.

 

Optymalna powierzchnia mieszkalna

O popularności niektórych osiedli przesądzają również ceny. To właśnie one sprawiają, że niektóre mieszkania są bardziej popularne. W przypadku Nowego Portu większość mieszkań ma wielkość od około 40 do prawie 60 metrów kwadratowych, rozłożonych na dwa lub trzy pokoje. Jest to idealna powierzchnia mieszkalna dla rodzin z jednym dzieckiem, a w przypadku mieszkań nieco mniejszych – także dla singli.

Wielkość mieszkania ma również wpływ na koszt zakupu. Osiedle w nowej dzielnicy nad Odrą konkuruje z innymi inwestycjami ceną. W ramach kolejno oddawanych inwestycji dostępne są mieszkania z miejscami parkingowymi w podziemnych garażach oraz komórki lokatorskie. Każde mieszkanie posiada własny taras, loggię lub balkon.

 

Mieszkanie w białym montażu czy urządzone pod klucz

Jeszcze kilka lat temu większość oddawanych mieszkań to były mieszkania z tak zwanym białym montażem. Takie mieszkania można było urządzić według własnego uznania, jednak przy ich zakupie należało się przygotować na dodatkowe koszty, które w przypadku zakupu mieszkania na kredyt nie zawsze dały się skredytować.

Obecnie podejście inwestorów się diametralnie zmieniło. Nabywcy mieszkań już na etapie podpisywania umowy zakupu mogą zlecić wykończenie mieszkania. Koszty wykończenia, które jednocześnie zwiększają wartość nabywanego mieszkania, są doliczane do kwoty kredytu hipotecznego. Wykończenie mieszkania może być najpierw skonsultowane z inwestorem, który wspólnie z klientem podejmuje decyzje co do ostatecznego wyglądu mieszkania.

Grafika pochodzi ze strony PCG.PL