Skip to content Skip to footer

Wybór krzeseł

Urządzanie własnego mieszkania czy domu może być jedną z wymarzonych czynności ale może tez przysporzyć wielu problemów. Jak dopasować wystrój do naszych potrzeb, a jeszcze dodatkowo sprawić aby wyglądało to estetycznie? To naprawdę nie lada wyczyn!

Serce domu

Sercem każdego domu jest kuchnia. Nieważne czy połączona z salonem czy całkowicie wydzielona, zawsze to w niej zaczyna się życie towarzyskie. A najważniejszym meblem wokół którego zbierają się wszyscy jest oczywiście stół.Niezwykle istotne jest aby krzesła do jadalni czy ogólnie do stołu były wygodne! Takie aby chciało się przy nich siedzieć.Nowoczesne krzesło do jadalni musi też być eleganckie. Mieć swój styl i pasować do reszty wystroju.

Rodzaje krzeseł

Dziś na rynku dostępnych jest tak dużo modeli, że można dostać od nich zawrotu głowy. Nowoczesne krzesła do jadalni często utrzymane są w stylu skandynawskim, to znaczy wykonane są z drewna, często nie posiadają elementów tapicerowanych, a swoim wyglądem przypominają naprawdę stare krzesła zapamiętane z domów naszych babć. Drugim bardzo popularnym ostatnio trendem są krzesła do jadalni całkowicie tapicerowane, bardzo miękkie, szerokie i przypominające raczej fotele niż tradycyjne krzesła. Bardzo często te modele są zdobione przeszyciami lub nabijane ćwiekami. Duże i masywne, zachęcają do spędzania długich godzin przy wspólnym stole.

Ich minusem jest z pewnością fakt, że potrzebują one dużo przestrzeni i naprawdę sporego stołu.

Wybierając odpowiednie krzesło ważne aby było one dopasowane do domowników, czyli do ich wzrostu i gabarytów. Siedzenie nie może być zbyt głębokie jeśli korzystać mają z niego osoby niższe czy dzieci. Również nóżki powinny być odpowiednio dostosowane do wzrostu użytkowników, tak aby ich nogi zgięte w kolanach tworzyły kąt prosty. Jest to pozycja najbardziej neutralna i wygodna dla człowieka. Równie ważne jest też podparcie kręgosłupa, krzesła nie powinny być więc zbyt mocno wygięte, powinny dawać stabilne podparcie części lędźwiowej kręgosłupa.

Dobór odpowiedniego krzesła to z całą pewnością bardzo indywidualna sprawa. Ich stylistyka musi być dopasowana do reszty mebli ale też charakteru domu. Jeśli domownicy dużo czasu spędzają razem przy stole nie ma sensu inwestować w twarde, wysokie krzesła bez poduszek a lepszym wyborem będą miękkie fotele, jeśli jednak krzesła mają pełnić funkcję dekoracyjną a przy stole spożywamy tylko posiłki można pokusić się o puszczenie wodzy wyobraźni.