Skip to content Skip to footer

Lampy na zewnątrz – trendy na 2021 rok

Coraz więcej osób ogromną uwagę przywiązuje do tego, by ich ogrody były piękne, zadbane i funkcjonalne. Oprócz miejsca do relaksu, ciekawej roślinności, pięknych elementów dekoracyjnych, na każdej posesji nie może zabraknąć odpowiedniego oświetlenia. Jakie modele będą na topie w nadchodzących miesiącach? Na co powinny postawić osoby, które aktualnie projektują swoje ogrody? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Dobrze ukryte oświetlenie

Wielu projektantów zgodnie uważa, iż oświetlenie zewnętrzne nie powinno rzucać się w oczy. Dobrze jest więc wybierać źródła światła, które subtelnie będą schowane np.: w skałach, na pniu drzewach, pod krzewami, czy przy ścieżkach. Wówczas uzyskuje się nowoczesne, klimatyczne miejsce, które pięknie jest podkreślone. W takim ogrodzie zdecydowanie aż chce się relaksować i odpoczywać po ciężkim dniu.

Osoby, które mają w ogrodzie baseny, altany, pawilony czy zestawy wypoczynkowe i chcą spędzać tam dużo czasu – muszą jednak postawić na lampy, które nie tylko będą dawały dobre światło, ale też jednocześnie będą stanowiły świetną ozdobę otaczających je elementów wyposażenia ogrodu. Wówczas dobrym pomysłem jest zamontowanie lamp wysokich, z pięknymi, szklanymi kloszami, które perfekcyjnie pasują do wystroju posesji oraz do aranżacji całego budynku.

Gdzie można znaleźć efektowne lampy?

Najlepiej jest postawić na sprawdzone, znane sklepy z oświetleniem zewnętrznym, w których można znaleźć mnóstwo produktów od dobrych producentów lamp. Klienci bardzo chętnie robią takie zakupy również przez internet, gdyż na wielu stronach internetowych u bezpośrednich producentów oświetlenia zewnętrznego kupi się lampy typowo ogrodowe w bardzo korzystnych, przystępnych cenach.

Niektóre osoby pierwsze kroki kierują do znanych marketów budowlanych. Tam również od ręki można dostać spory wybór oświetlenia zewnętrznego w dobrych cenach. Jednak nie zawsze ono będzie tak solidne i niezawodne jak lampy, które kupi się od producentów specjalizujących się tylko i wyłącznie w tworzeniu lamp ogrodowych. Oświetlenie zewnętrzne z marketu słynie jednak z niezwykle niskich cen, a w czasie wyprzedaży i promocji można je dostać naprawdę za przysłowiowe „grosze”.

Oświetlenie zewnętrzne zwiększa poczucie bezpieczeństwa

Mnóstwo domowników czuje się lepiej i bezpieczniej, gdy ich posesje są w odpowiedni sposób oświetlone. Ścieżki do drzwi, garażu, okna czy cały ogród powinny być dobrze widoczne również po zmroku. Dzięki temu domownicy czują się pewniej, a niepożądane osoby boją się wejść na posesję, na której będą od razu widoczni.